Baltā āmuļa preparātu lietošana kontrindicēta pacientiem ar paaugstinātu jutību pret aktīvajām vielām [15;16], aktīvas tuberkulozes formas gadījumā [16]. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā jāievēro akūtu iekaisuma saslimšanu gadījumos ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru, terapija jāpārtrauc, kamēr nav izzudis drudzis. Lai izvairītos no iespējama simptomu saasinājuma, pacientiem ar alerģiskām vai autoimūnām slimībām, hroniskiem granulomatoziem iekaisumiem vai hipertireozi ir jāievēro piesardzība devas noteikšanā un jānodrošina turpmāka kontrole. Staru vai ķīmijterapijas laikā ieteicams āmuļa preparāta devu samazināt. Jāievēro piesardzība, lietojot āmuļa preparātus ar citiem imūnmodulatoriem, kontrolējot imūnsistēmas raksturlielumus [15]. Galvaskausa un smadzeņu metastāžu gadījumā preparāta ievade notiek tikai pastāvīgā ārsta kontrolē, ar zemākām devām un uzmanīgāku to palielināšanu, jo atsevišķos gadījumos var palielināties intrakraniālais spiediens. Grūtniecības un zīdīšanas periodā ārstēšanu var veikt tikai ārsta kontrolē. Pētījumi ar dzīvniekiem neuzrāda āmuļa ekstrakta nelabvēlīgu ietekmi uz grūtniecību un augļa attīstību [15;16].

Mijiedarbība ar citām zālēm nav novērota. Jāievēro piesardzība, lietojot kopā ar imūnstimulējošiem līdzekļiem (timusa izvilkums, citokīni u.c.), jo baltā āmuļa preparātiem pašiem piemīt imūnmodulējoša iedarbība [16].

Vispārīgi traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā: ļoti bieži – lokāla iekaisuma reakcija, kuras diametrs pārsniedz 5cm; bieži- ķermeņa temperatūra virs 38°C, gripai līdzīgi simptomi; retāk- pūslīšu veidošanās injekcijas vietā, iekaisuma intensitātes pieaugums, ģeneralizēta nieze, lokāla vai ģeneralizēta nātrene, eksantēma, Kvinkes tūska, rinīts, galvassāpes, reibonis, konjunktivīts, locītavu sāpes, lokāla limfmezglu palielināšanās; reti- drebuļi, elpas trūkums, bronhu spazmas; ļoti reti- eksudatīva multiformā eritēma, anafilaktiskais šoks [15].