Lai mazuļa zobus nebojātu „pudeļu kariess”
Zobi ir mutes dobuma „iemītnieki”, tie nepieciešami ēdiena sakošļāšanai un tiem ir zināma nozīme, lai mēs varētu normāli runāt. Taču zobiem nav tikai funkcionāla nozīme, ikviens…
Lasīt vairākZobi ir mutes dobuma „iemītnieki”, tie nepieciešami ēdiena sakošļāšanai un tiem ir zināma nozīme, lai mēs varētu normāli runāt. Taču zobiem nav tikai funkcionāla nozīme, ikviens…
Lasīt vairākGremošanas process ir sarežģītu norišu kopums, kurš sākas mutes dobumā. Tajā tāpat kā praktiski visā pārējā gremošanas traktā atrodas daudz mikroorganismu, taču ne jau tikai baktērijas…
Lasīt vairākNeskatoties uz to, ka sievietes parasti vairāk rūpējas par sava mutes dobuma higiēnu (jāatzīst, ka arī daudzi vīrieši par sevi rūpējas!), regulārāk apmeklē zobārstu un higiēnistu, tomēr…
Lasīt vairākHalitoze ir slikta elpa. 33% no Latvijas iedzīvotājiem saskaras ar šo problēmu. (A. Brinkmane 2004.g.) Halitoze var būt saistīta gan ar muti un mutes dobumu (80-90% gadījumu), gan ārpus mutes…
Lasīt vairākSmaidam ir liela nozīme savstarpējā komunikācijā, tādēļ mēs vēlamies, lai tas būtu patīkams un skaists, taču lai tā būtu, zobiem ir jābūt veseliem un koptiem. Zobu kopšanas pamatlīdzeklis…
Lasīt vairākKā fluora avotu visbiežāk izmanto minerālu nātrija fluorīdu (ir arī amīnflourīds). Fluorīdus lieto, lai novērstu zobu bojāšanos. Tas stiprina zobu emalju, padarot zobu izturīgu pret mutes…
Lasīt vairākCilvēkiem, kuri slimo ar diabētu ir lielāks risks iegūt dažādas smaganu infekcijas un pat arī žokļa kaulu infekcijas. Augsts cukura līmenis izraisa tādu saslimšanu kā sausa mute. Samazinātais…
Lasīt vairākKad bērnam pirmo reizi vajadzētu apmeklēt zobārstu? Kad zobi jāsāk tīrīt? Kā zināt, vai bērnam nepieciešama zobu korekcija? Šādus un citus līdzīgus jautājumus bieži uzdod bērnu vecāki…
Lasīt vairāk