Vēl viens dārzenis, kas vasarā būtu bagātīgi jālieto uzturā. Vēl jo vairāk tādēļ, ka tagad veikalos var iegādāties Latvijā audzētos ziedkāpostus. Pateicoties zemu ogļhidrātu daudzumu saturošu diētu popularitātei, ziedkāposti kļuvuši īpaši iecienīti, jo tase ziedkāpostu satur tikai 5 gramus ogļhidrātu.

Ziedkāposti remdē izsalkumu tikpat labi kā kartupeļi un rīsi, tomēr ir daudz veselīgāki. Tāpat kā brokoļi, kāposti, Briseles kāposti un kacenkāposti, arī ziedkāposti palīdz novērst dažādu slimību rašanās risku, jo tie satur komponentus, kas var palīdzēt izvadīt toksīnus, kas izraisa šūnu bojājumu un ir cēlonis vēža izraisīšanā.

Eksperti iesaka ziedkāpostus lietot uzturā vismaz 2 vai 3 reizes nedēļā. Ziedkāposti palīdz novērst audzēja rašanos, jo īpaši krūts un prostatas dziedzera vēža gadījumus. Tie satur daudz C vitamīna un folskābi, kas novērš mazasinību. Ziedkāposti ir arīdzan svarīgi pareizai audu attīstībai, kas ir būtisks faktors vēža un sirds slimību novēršanā.

Ziedkāpostu iekļaušana ēdienkartē ir laba izvēle jauniešiem un veciem cilvēkiem, jo tajos esošais C vitamīns stiprina organisma aizsargspējas pret saaukstēšanās slimībām, nodrošina smaganu un zobu veselību, veicina normālu brūču sadzīšanas procesu. Daži zinātniskie pētījumi liecina, ka C vitamīns, iespējams, aizsargā no dažādu veidu artrīta jeb locītavu iekaisumiem.

Ziedkāpostu pagatavošanas veidi ir dažādi- cepšana, vārīšana sālsūdenī, u.tml., tomēr visveselīgāk tos ēst svaigā veidā, jo termiskas apstrādāšanas dēļ ziedkāposti var zaudēt lielāko daļu savas vērtīgākās uzturvielas. Pētījumi atklāj, ka vārot ziedkāpostus vitamīns C tiek zaudēts vairāk, nekā tos pagatavojot uz pannas vai cepeškrāsnī.

Ziedkāposti satur nelielu kaloriju daudzumu (17 Kcal uz 100 gramiem) un ir laba izvēle diētas uztura izvēle, tajā pašā laikā rūpējoties par visām nepieciešamām barības vielām, ar kurām apgādāt organismu – kalcijs, dzelzs, fosfors, kālijs un vitamīni A, K un C.