No satikšanās brīža ar sievieti, līdz viņas bildināšanai esot vajadzīgas vismaz 18 tikšanās reižu. Kas gan to visu rūpīgi spēj saskaitīt, bet tā gan tiesa, ka iemīlēšanos nosaka speciāls hormons, kas izdalās smadzenēs un darbojās aktīvi apmēram 3-4 mēnešus.

Pēc tam burvīgais reibums sāk izgaist un interesants ir jautājums, no kā ir atkarīgs tas, vai attiecības turpināsies, vai tomēr tās atstās vien skaistas atmiņas.

Iemīlēties nav jābaidās, taču nevajag vīrietim sevi tajā brīdī mānīt, jo tā vēl nav mīlestība! Vīrietis bieži vēlas, lai viss būtu tā, kā viņš to iedomājies, un viņš arī rīkojas pēc šīs savas iedomas, taču attiecībās ar sievieti lietas ir tādas, kādas tās ir. Un tāpēc, ja vīrietis saprot, ka tad, kad viņam kaut kas beidzas, viņai tikai sākas, viņš piespiež sevi… mazākais ,neaizmigt pirmais.

Iemīlēšanos nosaka izskats, balss, apģērbs, vide, ar vārdu sakot, daudz kas tāds, kas netverami mūs uzrunā apmēram 20 sekundēs līdz pāris minūtēm. Pirmā, kas raida signālus ir sieviete. Aprakstīti ap 64 signāliem (matu sprogu virpināšana pirkstos, u.c.) ar kuriem pat līdz zemapziņas līmenim tiek uzrunāts vīrietis. Ja sieviete tos nesūta, tad vīrietim nav tikpat kā cerību iesākt attiecības- tā notiek, piemēram, ar precētām sievietēm, kuras speciāli “aizver ” savus signālus. Šī iemesla dēļ, piemēram, filmā “Maskava asarām netic” vilcienā vīrietis no viena sievietes acu skatiena novērtēja, kāds ir viņas ģimenes stāvoklis, jo precēta sieviete, kurai attiecības ir viņas drošības un labklājības garants, gan novērtēs vīrieti, bet tas būs arī viss. Vīrietim šādā brīdī liekas, ka sieviete uz viņu neskatās. Bet viņai vidēji ir vajadzīgas apmēram 16 sekundes, lai iegūtu vajadzīgo informāciju par cilvēku, jo 2 trešdaļas no šī laika viņa vēro partnera seju, to pamatīgi “sašvīkājot” ar savu skatienu. Bioloģiskā nozīme tam visam – “Vai es varēšu viņam uzticēties?” Kad sieviete pieņem lēmumu, viņa instinktīvi zina, kā rīkosies- tā būs vienkārši spēle, tā teikt, paskatīsimies (‘man bija 4 pielūdzēji vienā laikā, nezināju, kuru izvēlēties!” Parasti nevienu no šiem arī neizvēlas), vai tomēr ir vērts iet tālāk…

Dr. G. Kuklis