Miega trūkums mūs ieved aizmāršības un nesaprašanas pasaulē. Un ilgstoša neizgulēšanās var atstāt ļoti nopietnas sekas: tas var ietekmēt imūno sistēmu, izjaukt hormonu līdzsvaru, iedragāt sirds veselību, paaugstināt asinsspiedienu, tāpat pieaug arī audzēju iespējamības risks, galvassāpes, zobu sāpes un muguras sāpes. Ilgstoša neizgulēšanās pat var novest pie svara pieauguma.

Dziļā miega fāze, kuru eksperti sauc par „atmiņas nostiprināšanu”, izpaliek, ja miegam tiek atvēlēts mazāk par 6 stundām. Tātad, ja cilvēks ir atpūties, labi izgulējies, viņa atmiņa spēj strādāt labāk. Liela daļa cilvēku ir tik noguruši, ka viņu miega deficīts traucē viņu ikdienas aktivitātes.

Taču tā tam nevajadzētu būt, lielai daļai cilvēku „miega parāds” ir nevis kādu medicīnisku stāvokļu izraisīts, bet gan tā ir viņu pašu izvēle. Protams, ja domājat, ka jums ir kāda nopietna saslimšana, ir vajadzīga ārsta konsultācija. Ja nē, tad jums vienkārši acu aizvēršanu vajadzētu likt augstāk savu prioritāšu sarakstā.

Daži padomi, kā veltīt vairāk laika naktsmieram:

  1. Uzraksti visu, kas tev ir jāizdara. Domāšana par neizdarītajiem darbiem ir stabils priekšnoteikums, lai nevarētu iemigt, tādēļ savus darbus labāk uzrakstiet uz papīra vai elektroniskajā piezīmju grāmatiņā, lai tie nebūtu pastāvīgi jūsu prātā.
  2. Uzticies! Cilvēki, īpaši sievietes, bieži mēģina izdarīt vairāk nekā var. Ja kāds jūsu vietā ir izdarījis kaut ko, ja arī veids kā tas ir darīts jums nav īsti pa prātam, dziļi ieelpojiet un pasakiet paldies. Ja bērni nespēj salikt netīro veļu kārtīgi, sauciet to par mācību uzdevumu un uzskatiet, ka darbs ir padarīts!
  3. Izmantojiet mūsdienu saziņas līdzekļus, lai nomaksātu savus rēķinus! Tas patiešām ir tik ļoti ātri un ērti kā pakalpojumu sniedzējs par tiem informē. Daudz banku piedāvā iespēju nomaksāt savus rēķinu online, visbiežāk tas ir bezmaksas pakalpojums.
  4. Liec tehnoloģijām būt par savu kalpu, nevis kungu! Nepārbaudi elektroniskā pasta vēstules pirms miega, nespēlē datorspēles internetā.
  5. Izolē TV! Pārvieto televizoru, neturi to guļamistabā, apspied kārdinājumu skatīties TV, kad varētu veltīt laiku miegam. Ja vēlies noskatīties kādu raidījumu, kas tiek pārraidīts vēlu vakarā, ieraksti to.