Kā vēsta medlincs.ru, zviedru pētnieks Žaks Kornezs no Lozannas universitātes ir izgudrojis vakcīnu, kas ievērojami samazina tieksmi pēc nikotīna. Vakcīna cilvēka organismā tiek ievadīta kā parasta pote un darbojas aptuveni gadu, atbrīvojot cilvēku no labsajūtas, ko sniedz smēķēšanas process, jo tiek bloķēta nikotīna iekļūšana smadzenēs, kas rada baudas sajūtu un izraisa atkarību. Smēķētājs faktiski zaudē interesi par cigaretēm. Vakcīnai piemīt arī ārstniecisks process- tā spēj atjaunot organisma bojātās šūnas.

Vakcīna CYT002- NicQb rada smēķētāju organismā antiķermenīšus, kas bloķē nikotīna nokļūšanu smadzenēs. Tad, kad cilvēka smadzeņu šūnās nokļūst nikotīns, notiek dopamīna fermentu izdalīšanās. Efekts ir tajā, ka pateicoties tam, ka notiek bloķēšana nikotīna nokļūšanai asinīs, smēķētājam cigaretes nesagādā nekādu baudu, jo neizdalās šis ferments.

Pētījuma ietvaros deviņu mēnešu garumā tika veikti pētījumi, kuros piedalījās cilvēki, kuri ikdienā parasti izsmēķē 10 līdz 40 cigaretes. Rezultātā tika secināts, ka 60% no viņiem atteicās no smēķēšanas, bet atlikušie 40% joprojām turpina smēķēt.

Šāds testēšanas rezultāts tiek uzskatīts kā samērā izdevies un darbojas vienu gadu, bet, iespējams, ka arī ilgāk. Pēc vēlēšanās, var arī turpināt vakcinēties pret smēķēšanu atkārtoti, kas attiecīgi vēl vairāk var pazemināt kāri pēc cigaretes, t.i. nikotīna nokļūšanas organismā. Šo jauno preperātu- vakcīnu pret smēķēšanu ir paredzēts ieviest 2010.gadā.