Pēc patīkamās vasaras, kas mūs tik dāsni lutinājusi ar sauli un labiem laika apstākļiem, strauji tuvojas laiks, kad skolēniem jau būs jākārto skolas soma 1.septembrim.

Bērni un pusaudži vasaras brīvdienu laikā nereti iet gulēt un no rītiem ceļas samērā vēlu, tā kā nekur parasti nav jāsteidzas. Pēc 3 mēnešu ilgas atpūtas, nereti bērniem rodas problēmas iekārtot savu bioloģisko pulksteni tā, lai no rītiem uz skolu piecelties būtu viegli, tādēļ medicinenet.com speciālisti iesaka vecākiem vismaz vienu vai divas nedēļas pirms skolas sākuma celt savus bērnus no rītiem agrāk, lai aiztaupītu cīņu ar miegu pirmajās skolas nedēļās.

Jāatzīmē, ka vienmēr vajadzētu parūpēties, lai bērns dodas gulēt laikus, jo viņiem nepieciešams vismaz 9 stundu ilgs miegs, lai nākamajā dienā būtu mundri un spētu koncentrēties jaunu zinību un lietu apgūšanai.

Iestrādājot regulāru bioloģisko režīmu ejot gulēt un ceļoties vienā laikā, tas ne tikai palīdzēs bērnam pierast pie pārmaiņām un vieglāk pamosties, bet arīdzan atliks laiks veselīgu brokastu ieturēšanai, kas ir svarīgs faktors visu skolā uzdoto pienākumu veikšanai.