Šķiet, dzīve būtu pārāk smaga un nepanesama bez humora. Smiekli ļauj aizmirst par ikdienas likstām un problēmām, izbaudīt mirkli un arīdzan rada pozitīvu iespaidu uz mūsu veselību.

„Kad mēs smejamies, dabiskā veidā tiek nogalinātas šūnas, kas izraisa audzēju šūnas un vīrusus, kopā ar Gamma-interferoniem (slimību uzveicošiem proteīniem), T-šūnām (svarīga imūnsistēmas sastāvdaļa) un B-šūnām (kas ražo slimību uzveicošas antivielas). Smiešanās ne tikai pazemina asinsspiedienu, bet arīdzan palielina skābekļa daudzumu asinīs, kas arī veicina ārstēšanos,” raksta Discovery Health Website.

„Smiekli ir ļoti spēcīgas zāles visādās dzīves situācijās. Tas pazemina stresa līmeni, aizdzen dusmas un apvieno ģimeni situācijās, kad viņiem ir grūtības,” vēsta Nebraskas Universitāte.

„Mazi bērni līdz skolas vecumam smejas aptuveni 300 reizes dienā. Pieaugušie vidēji smejas 17 reizes dienā,” raksta Discovery Health Website.

Trokšņainu smieklu skaņa ir daudz aizraujošāka par klepus, šķaudīšanas vai deguna šņaukšanas skaņām. Sirsnīgi izsmiešanās var palīdzēt:

  1. Samazināt stresu;
  2. Pazemināt asinsspiedienu;
  3. Uzlabot garastāvokli;
  4. Stiprināt imūnsistēmu;
  5. Pilnveidot smadzeņu funkcionēšanu;
  6. Aizsargāt sirdi;
  7. Savienot Jūs ar citiem cilvēkiem;
  8. Sekmēt tūlītēju relaksāciju un
  9. Likt justies labi.

-„Dakter, man ausīs zvana,” saka pacients ārstam.
-„Neatbildiet!” (Henny Youngman)

Smiešanās aktivizē organismā vielas, kas rada vēlmi dzīvot un paaugstina Jūsu spēju cīnīties ar saslimšanām. Smiekli atbrīvo ķermeni un samazina problēmas, kas ir saistītas ar augstu asinsspiedienu, infarktu, artrītu un kuņģa čūlu. Daži pētījumi izvirza viedokli, ka smiešanās var samazināt sirds saslimšanu risku. Vēsturiski pētījumi parādījuši, ka tādas negatīvas emocijas kā depresija, dusmas, bailes un stress ir sirds saslimšanu veicinošas.

Maryland Medical Center Universitātes pētījuma gaitā ir atklāts, ka laba humora izjūta un spēja smieties stresa pilnās situācijās palīdz remdēt negatīvo emociju izraisītos fiziskos efektus, vēsta helpguide.org.

Smiešanās mūsu ķermenim ir kā treniņš. Tas var būt lielisks treniņš Jūsu diafragmai, vēderam, elpošanas sistēmai, sejai, kājām un muguras muskuļiem. Smiešanās laikā tiek masēti iekšējie orgāni, uzlabojas zarnu funkcionēšana un stiprināta vēdera muskulatūra, uzlabojas gremošanas orgānu darbība.

Sirsnīga izsmiešanās sadedzina kalorijas tikpat daudz kā tikpat daudz minūšu treniņš uz airēšanas trenažiera vai velotrenažiera.

Bieži ikdienā satraucamies par lietām, kuras ir mazsvarīgas, pēc pāris dienām vai pat stundām esam tās jau aizmirsuši, bet savai veselībai esam nodarījuši kaitējumu. Ļoti būtiska ir spēja pasmieties pašam/ai par sevi un radušos situāciju, kas liek saprast, ka iepriekš šķietami tik samilzusī problēma patiesībā ir tikai sīkums. Problēmas aplūkošana no dažādiem redzespunktiem padara to par vieglāk atrisināmu un objektīvāku, vēsta stress.about.com..

Humors arīdzan palīdz novērst vientulības sajūtu, ir patīkami kontaktēties ar citiem cilvēkiem, kuriem piemīt dabiska jautrība un kuri labprāt smejas. Pozitīvi pacilājošā pašsajūta pēc labas izsmiešanās saglabājas vēl kādu laiku pēc smiešanās un nereti, atceroties kādu joku vai smieklīgu situāciju, Jūsu sejā parādās neviltots smaids.

Humors izmaina uzvedību, jo, kad mēs smejamies, mēs runājam vairāk, daudz vairāk uztveram citu cilvēku acu kontaktu, vairāk pieskaramies citiem, utt. Tādejādi tas pozitīvi ietekmē arī cilvēka sociālo funkcionēšanu.

Jo īpaši tad, kad Jūs piemeklē grūtas situācijas, vienmēr atcerieties, ka:

  1. Smiekli ir visīsākais ceļš starp diviem cilvēkiem;
  2. Humors savieno cilvēkus, jo īpaši kopīga izsmiešanās;
  3. Smiekli ir vislabākās zāles;
  4. Smieklos un smaidā visvairāk labuma ir tad, kad tas tiek dalīts ar citiem;
  5. Smieties vai nē-tā ir Jūsu izvēle!