Ja Jūs regulāri klausāties mūziku maksimālā skaļumā ik dienas vismaz 5 minūtes ilgi, tas var pastāvīgi bojāt Jūsu dzirdi.

Pētījums par skaļuma līmeņa mērījumiem parādīja, ka standarta austiņas, kas ir mūzikas atskaņotāju komplektācijā, kopā ar „izolējošām” austiņām, kas bloķē fona troksni un „super-akustiskās” austiņas tiek novietotas cieši pie auss augšdaļas.

Pētnieki noslēgumā secināja, ka ar visu tipu austiņām, lielākā daļa cilvēku var klausīties 4,6 stundas dienā ar 70% no pilna skaļuma bez jebkāda kaitējuma dzirdei, vai 1,2 stundas ar 80% no pilna iespējamā skaļuma.

Tomēr, pilnā skaļumā klausīties mūziku un vienlaicīgi nekaitēt savai dzirdei var tikai 3 minūtes dienā uz apkārtējo trokšņu mazinošām skaņu austiņām, vai 18 minūtes uz „super-akustiskajām” austiņām.

Lai vai kā, pamatojoties uz otro pētījumu, kas pētīja skaļuma izvēli atrodoties trokšņainā vidē un austiņu izvēles nozīmi, „trokšņu nomācošas” austiņas un tādejādi zemāka skaļuma mūzikas klausīšanās ir visieteicamākās no visiem mūzikas atskaņotāju austiņu izvēles tipiem.

MP3 mūzikas atskaņotājs ir patiesi viens no pārsteidzošākajiem jaunumiem modernajās tehnoloģijās, saka Dr. Mercola.

Mūzikas atskaņotāji dod mums iespēju netraucēti klausīties savu iemīļoto mūziku vai mācību vielu, tomēr tai, kā jebkurai lietai šajā pasaulē, ir arī negatīvā puse, un tādēļ ar skaļuma izvēli nevajadzētu pārspīlēt.

Trokšņu izraisītu dzirdes zaudējumu gadījumi pieaug tieši jaunu cilvēku vidū, un aptuveni 65% no visiem, kuriem tiek konstatētas dzirdes problēmas ASV, ir zem pirmspensijas vecuma, vēsta mercola.com. Lielā mērā skaļa mūzikas klausīšanās ar austiņām negatīvi ietekmē dzirdi tieši tā iemesla dēļ, ka skaņa tiek novadīta tieši auss kanālā.

Dažas metodes labas dzirdes saglabāšanai no mercola.com:

  • Ierobežojiet laiku, kad pakļaujat sevi lielam troksnim, un paņemiet „klusuma pauzi” lai atspirgtu;
  • Nogrieziet MP3 pleijera skaļumu, un izvēlieties „trokšņu izolējošas” austiņas, lai pleijeri varētu klausīties klusāk;
  • Izvairieties lietot medikamentus, kas var bojāt Jūsu dzirdi.

Pētnieki ir atklājuši, ka vitamīns E uzņemšana var palīdzēt novērst dzirdes zaudēšanu un uzlabot to. Pētījumi apstiprina, ka tie pacienti, kuri uzņēma vitamīnu E, 75% gadījumu atguva dzirdes sākotnējo līmeni.

Saudzējiet savu dzirdi, lai varētu pilnvērtīgi dzīvot-kontaktēties ar apkārtējiem cilvēkiem bez liekām saskarsmes problēmām un dzirdēt visas tās brīnumainas lietas, kas mūsu pasaulē ir izteiktas mūzikas skaņās.