Pētot smadzenes, atklājās, ka heteroseksuāliem vīriešiem skaistu sieviešu attēli iedarbojas uz tām pašām smadzeņu daļām, kuras aktivē narkotikas, piemēram, kokaīns un nauda. Skaista vīrieša klātbūtnē sieviete spēj saglabāt skaidru prātu, atšķirībā no vīrieša, kuram grūti koncentrēties līdzās daiļai sievietei.

Viņam tad ir vajadzīgas zināšanas par to, kas ar viņu notiek šādos brīžos un, kaut neliels treniņš, lai varētu savaldīties, un neļautu “jumtam aizbraukt ” pavisam.

Ļoti interesants vērojums bija reiz ziemas riepu tirgotavā. Kādas modernas un labas firmas riepas plakātā bija redzams skaists ziemas ceļš ar protektora zīmējuma sliedi tajā un nosarmojuši koki, bet kādā citā fotoplakātā nedzirdētas līdz tam firmas piedāvājums ar kādas izteiksmīgā pozā nostājušās dāmas attēlu. Pievērsa uzmanību tas, ka ne vide, ne riepu tēma nesagāja kopā ar skaisto ķermeni, tā sakot, sieviete – riepa, vai otrādi. Vai gan, zinot sievietes brīnišķīgo neaprēķināmību, vīrietis būtu gatavs izvēlēties savai mašīnai līdzīgas “kurpes”?

Taču mērķis bija sasniegts – tā vien gribējās izvēlēties vienu no šiem piedāvājumiem. Varam minēt, kuru?

Ja vīrieši vairākumā iepirktos pārtikas veikalā nekā sievietes, kā tad izskatītos interjers, iepakojums, kā izmainītos pārdevēju attieksme, stils.

Sievietes ķermenis no laika gala ir bijis kā signālu kopa, kuras uzdevums pievilināt un pievērst vīrieša uzmanību.

Filmā “Tikšanās vietu mainīt nedrīkst” ir kadri, kur teātrī tiek zagti dārgi kažoki ar skaistas sievietes palīdzību, protams, izveicīgajam kabatas zaglim iepriekš izvelkot upurim no kabatas žetonu ar garderobes numuru.

Skaista sieviete – tā ir pirmām kārtām sportiska figūra, kas ir veselības rādītājs. (Starp citu, tas tikpat lielā mērā attiecas arī uz vīrieti).Interesanti, ka vairumam vīriešu patīk , ja šai figūrai ir apaļīgākas formas, jo papildus tauki liecina par labāku spēju zīdīt pēcnācējus. Tātad, šāda sieviete ir gatava radīt bērnus, bet tam ir vajadzīgs vīrietis, tātad sekss. Pat, ja sieviete vairs nedzemdēs, šāds veidols joprojām signalizēs vīrietim – esmu seksuāla būtne, un, kā rāda dzīve, gadiem te nav nozīmes… .

Dr. G. Kuklis