Sievietēm, īpaši smēķētājām ir lielāks reimatiskā artrīta saslimšanas risks. Pētījumi atklāj, ka aizsmēķējot cigareti sievietēm ir divkārši lielāka iespēja saslimt ar reimatisko artrītu nekā tām sievietēm, kurām pastāv iespēja ģenētiski šo slimību pārmantot.

Zinātnieki salīdzināja 115 menopauzes periodā esošās sievietes, kuras sirgst ar reimatisko artrītu, ar 466 sievietēm, kurām šī slimība nav. Šis pētījums atklāja ikvienas sievietes dzīves stilu un ilgtermiņa paradumus, tajā skaitā arī smēķēšanu.

Šis pētījums atklāja, ka smēķēšana faktiski dubulto reimatiskā artrīta saslimšanas risku sievietēm.
Tā kā konkrēti šis pētījums tika veikts ar vecāka gada gājuma „baltajām” sievietēm, tādejādi iespējams, ka citas etniskās piederības un vecuma grupu sievietēm varētu būt citi rādītāji šajā jautājumā.

Reimatiskais artrīts ir autoimūna saslimšana. Organisma imūnā sistēma atpazīst mikroorganismus, vīrusus kā svešiniekus un ar tiem cīnās, bet artrīta gadījumā imūnsistēma zaudē spēju atšķirt svešās šūnas no savējām un bojā locītavas. Bez tam hronisks artrīts ietekmē arī citus orgānus un sistēmas. Noteikta loma artrīta attīstībā ir ģenētikai- to mēs pagaidām ietekmēt nevaram, mēs varam ietekmēt daļēji nelabvēlīgos apkārtējās vides apstākļus, tos, kuri atkarīgi no mums pašiem- piemēram, smēķēšana.