Pašmasāža nav strikti definējams jēdziens, jo patiesībā mēs to darām pat īsti neapzinoties. Masāža uzlabo organisma vispārējo stāvokli un ādas izskatu. Atcerieties, ka, veicot pašmasāžu, jūsu pašsajūta uzlabojas ne tikai masāžas rezultātā, bet arī no tā, ka pats veicat darbības – šo efektu nevar sasniegt, izmantojot profesionāla masiera palīdzību.

Ikviena sieviete šodien jau zina, ka par celulītu dēvē bumbulīšus zem ādas, kas veidojas uz augšstilbiem, sēžamvietas un gurniem, tie ādu padara līdzīgu apelsīna mizai. Celulīts signalizē ne tikai par lieko svaru, bet arī par organismam kaitīgu vielu un tauku uzkrāšanos šajās vietās. Celulīts var veidoties pat kalsniem cilvēkiem. Celulīta novēršanai lieliski palīdz nodarbošanās ar riteņbraukšanu un skriešana. Vēl viens veids, kā cīnīties ar celulītu, ir pašmasāža, jo tā uzlabo asinsriti, sasilda ķermeni, relaksē muskuļus, palielinās ādas tonuss, tiek veicināta limfrite, ar kuras palīdzību aizvadās dažādas organismam nevajadzīgās vielas. Turklāt ļoti pamatota ir arī dažādu pretcelulīta līdzekļu lietošana, kurus iemasē ādā, jo masāžas laikā tiek veicināta ķermeņa spēja tos uzsūkt.

Lai iegūtu maksimālu masāžas efektu, jāpievērš uzmanība apkārtējai videi, jo vislabāk to veikt siltā telpā tūlīt pēc dušas vai vannas, kad ādai vieglāk uzņemt dažādas vielas, kuras tiek uzklātas uz tās. Masāža jāveic nesteidzīgi, tai jābūt atslābinošai un patīkamai.

Kā vislabāk veikt celulīta skarto rajonu pašmasāžu?

  1. Gurnus un sēžamvietu ieziež ar speciālu pretcelulīta eļļu vai losjonu un masē, knaibot un pavelkot uz augšu ādu vispirms ar vienu, tad ar otru roku. Jācenšas izmasēt visas tās vietas, kur ādu var saņemt pirkstos.
  2. Ja nepieciešams, jāpaņem vēl masāžai izmantojamo līdzekli un vienmērīgi jāmasē kāju no ceļgala līdz augšstilba augšai un no ceļa locītavas iekšpuses līdz dibenam. Tāpat izmasē arī otru kāju.
  3. Knaibot masē augšstilbu no ceļgala virzienā uz augšu gan no priekšpuses, gan aizmugures. Dziļi saspiež ādu un pavelk to uz augšu. Šāda masāža stimulē asinsriti un laimfvadu darbību. Tāpat masē arī otru kāju.
  4. Ar abām rokām aptver kāju tieši virs ceļgala un pavelk ādu uz augšu gurnu virzienā. Tāpat izmasē arī otru kāju.

Pēc masāžas ieteicams silti apsegties un vismaz stundu atpūsties.