Tāpat kā āda un mati, arī nagi ir kā spogulis, kas parāda cilvēka veselības stāvokli. Mūsdienās daudzas sievietes izvēlas nagu pieaudzēšanas metodi, lai iegūtu skaistus un koptus nagus. Ir divas nagu pieaudzēšanas metodes – akrils un gēls.

Kāpēc izvēlēties nagu pieaudzēšanu?

Pirmkārt, sievietes nagu pieaudzēšanas metodi izvēlas pašapziņas celšanai. Var būt skaists apģērbs, jaunākās kolekcijas apavi, jauna frizūra, utt., bet, ja savi nagi nav tādi, kādus sieviete vēlas tos redzēt, tad izvēloties nagu pieaudzēšanu, rodas tāda kā pabeigtības un pilnības sajūta.

Otrkārt, veselības nolūkos – citreiz savi dabīgie nagi tā šķeļas un lūst, ka nav iespējams tos izaudzēt garus un skaistus. Piemēram, strādājot darbu, kur rokas nemitīgi atrodas saskarē ar ūdeni, ar pieaudzēto nagu palīdzību tiek saudzēts un aizsargāts dabiskais nags. Gadījumos, kad savi nagi periodiski ir bijuši traumēti un tādēļ nepārtraukti lūst, nagu pieaudzēšana var atjaunot naga struktūru, un pēc kāda laika, panēsājot mākslīgos nagus, nags atjaunojas un, iespējams, naga pieaudzēšana vairs nebūs vajadzīga.

Treškārt, īsu roku vai pirkstu īpašnieces var vizuāli tos pagarināt, kā rezultātā var skaisti žestikulēt un kontaktēties ar citiem cilvēkiem daudz pārliecinošāk. Skaisti nagi ir kā skaists rokas turpinājums, kas piesaista daudzu cilvēku uzmanību, un nereti pēc tā citi cilvēki vērtē to, kā persona par sevi rūpējas.

Kā atšķiras akrils no gēla un kura metode ir labāka?

Akrils un gēls atšķiras pēc sava ķīmiskā sastāva. Gēls uz naga virsmas tiek sacietināts ar speciālas lampas palīdzību, savukārt akrils sacietē pats un tas notiek ļoti ātri.

Nagu pieaudzēšanas etapi:

  1. Naga sagatavošana apstrādei un nagu galu vai formas pielīmēšana (atbīda kutikulas; nagu sagatavo apstrādei- apgriež, apvīlē maliņas; ar smalku vīlīti novīlē nagu virsmas taukaino slāni; dezinficē rokas; pielīmē „tipsi” jeb nagu galiņus vai izmanto t.s. „formas”, ar kuru palīdzību naga gals tiek pieaudzēts ar izvēlēto materiālo- gēlu vai akrilu; tad liek gruntējumu uz sava naga virsmas, lai tas labāk piesaistītu gēlu vai akrilu);
  2. Materiālu uzlikšana (ar otiņas palīdzību tiek uzklāts vēlamās krāsas un formas materiāls- gēls vai akrils)
  3. Materiāla apstrāde (materiālam sacietējot to apstrādā ar vīlītēm, iegūstot gludu, skaistu un apburošu nagu, kuru var papildināt ar skaistu nagu dizainu.

Ir teiciens, ka gruntējuma izmantošana ir kruķis nemācētājiem, jo ar šī brīža pilnveidotajiem materiāliem profesionālis var pilnībā iztikt bez šīs vielas lietošanas nagu pieaudzēšanas procesā.

Nagu pieaudzēšanā izmantotās palīgierīces

Ir mehāniskās un elektriskās nagu vīlītes. Nevar viennozīmīgi pateikt, kuras ir labākas, bet vislabāk tās lietot pārmaiņus- piemēram, pieaudzēto nagu ap kutikulām vislabāk apstrādāt ar elektrisko vīlīti, jo ar to ir vieglāk piekļūt šai vietai, un pretēji mehāniskajai vīlītei tādejādi netiek traumēta pirkstu āda ap nagu, savukārt mehāniskā vīlīte labāk noder naga maliņu apvīlēšanā. Mehāniskās vīlītes ir gandrīz vai katras sievietes rokassomiņas sastāvdaļa, savukārt elektrisko vīlīti varētu salīdzināt ar zobārsta urbi, bet tādēļ nevajadzētu baidīties, jo nagu pieaudzēšanā tiek izmantoti nesalīdzināmi saudzējošāki urbja uzgaļi un process ir nesāpīgs, ja vien to dara profesionālis. Pēc pieredzes varu teikt, ka pieaudzētie nagi, kur nagu apstrādei tiek izmantota elektriskā vīlīte pārmaiņus ar mehānisko, ir nesalīdzinoši kvalitatīvāki par nagiem, kuriem pielietota tikai un vienīgi mehāniskā vīle. Turklāt arī laika ziņā elektriskā vīlīte apsteidz mehānisko. Mīnus profesionālai elektriskajai vīlītei ir viens – tās cena ir aptuveni 400 latu.

Kas ir „tips”?

Tas ir naga gals, kurš tiek pielīmēts uz sava naga virsmas un virs kura tiek uzklāts akrils vai gēls, kuru vēlāk apstrādā. Ar „tipsu” palīdzību var iegūt garāku nagus. Vēlamais nagu garums ir attiecība 1/3 „brīvā” naga daļa un 2/3 naga pamatne, jo tādā garumā tie ir visstiprākie, bet mūsdienās daudzas sievietes to neievēro un taisa savus nagus ievērojami garākus, bet tā ir katras sievietes brīva izvēle.

„Tipsi” ir pieejami gan balti, gan caurspīdīgi kā stikls. Izvēle patiek kā gaumes lieta, bet, piemēram, tuvojoties vasarai sievietes vairāk izvēlas caurspīdīgus nagu galiņus, kurus pārklāj ar spīdumiem, kas vizuāli veido kristalizētu efektu.

Nagu forma – kantaini vai ovāli?

Visbiežāk sievietes izvēlas kantainas jeb lāpstveida tipa nagu formu. Kantainas formas nagu priekšrocība ir tā, ka tos var veidot īsākus, savukārt ovālas formas veidošanai ir nepieciešami garāki nagi.

Nagu dizains un krāsa

Nagu dizains ir katras sievietes individuāla izvēle- vai apgleznot ar dažādām krāsainām līnijām, dabas skatiem vai dzīvnieciņiem, bet šajā gadījumā atklājas pieaudzēto nagu lielais plus- nagu laka nenolūp un saglabājas pat vairāku nedēļu garumā. Gan akrils, gan gēls tiek piedāvāts ne tikai dabīgi rozā nagu krāsā, bet arī balts, melns, zaļš, sarkans, dzeltens, utt., tā kā individuāli vienojoties ar nagu speciālistu, varat izvēlēties veidot t.s. „French” dažādās krāsās vai individuāli pēc saviem ieskatiem, piemēram, pusi naga vienā krāsā un otru pusi citā. Turklāt, ja vien krāsainais nags ir apnicis, varat to veiksmīgi nolakot ar nagu laku, un pēc laika nagu laku notīrot- jūsu priekšā būs tas pats krāsainais akrila vai gēla nags bez krāsas defektiem. Vairumā sievietes izvēlas tieši „French”- ar klasiski baltu naga maliņu.

Cik ilgu laiku aizņem nagu pieaudzēšanas process?

Aptuveni 2- 4 stundas, atkarībā no sievietes vēlmēm un viņas nagu īpašībām. Vienā gadījumā pie visa naga piekļūt un apstrādāt ir ļoti viegli, citā gadījumā nagi ir tādas formas gandrīz kā „iegrimuši pirkstā”, un tad tas aizņem vairāk laika. ASV ir speciālisti, kuri to var uztaisīt arī ātrāk, bet pie mums tādu nav, ja vien vēlas uztaisīt nagus kvalitatīvus un skaistus.

Cik ilgi var nēsāt pieaudzētus nagus?

Tas ir atkarīgs no ļoti daudziem faktoriem, bet galvenokārt tie būtu:

  1. Dabiskā naga struktūra (pēc formas- vai tā ir garena, šaura vai plata, un no augšanas ātruma);
  2. Izvēlētā pieaudzētā naga garuma (naga malu vēlams izvēlēties 1/3 no naga kopējā garuma, tad tie nēsājas ilgāk);
  3. Dzīvesveids (vai sportojat, kur strādājat, kā atpūšaties, utt.)
  4. Nejaušības (dažādi kritieni, traumas);
  5. Alkohols (cilvēks reibuma stāvoklī nevar adekvāti noteikt attālumu, līdz ar to bieži vien pirkstus sanāk kaut kur sasist un kādu nagu reizēm nolauzt).

Gēlu vai akrilu?

Ja esat nolēmusi veikt nagu pieaudzēšanu, varat izmēģināt gan gēla nagus, gan akrila. No vienas puses gēls ir elastīgāks un labāk amortizē traumas un sitienus, kā arī tas labāk pakļaujas nagam, ja zem tā ir sava naga „brīvā” daļa. No otras puses- akrils ir izturīgāks, mazāk laika aizņem nagu pieaudzēšanas procedūra, kā arī ļoti būtisks faktors- tam ir zemāka cena. Nereti ir dzirdēts viedoklis, ka gēla nagi lūstot mēdz ieplīst kopā ar savu nagu ļoti sāpīgi, savukārt ar akrilu šādas problēmas nav- ja nags lūzt, tad nesāpīgi un nokrīt tikai naga pieaudzētā daļa. Izvēloties krāsaino akrilu, krāsa būs piesātinātākas, nekā liekot krāsaino gēlu. Ja Jūsu nagi labi jūtas zem akrila, tad nav nepieciešams izvēlēties gēla metodi, un otrādi.

Mīts par sava naga sabojāšanu, pieaudzējot nagus ar gēlu vai akrilu

Akrils pēc savas būtības ir radies no zobu akrila. 80. gados tas bija ļoti ciets kā materiāls un ar to bija grūti strādāt, jo tas ar grūtībām turējās pie naga virsmas, tādēļ cilvēka dabīgā naga virsma nereti tika sabojāta. Mūsdienās akrils ir tā pilnveidots, ka nevar būt ne runas par nagu sabojāšanu, drīzāk pretēji- pēc pieaudzēto nagu nēsāšanas, sievietes īstie nagi kļūst ievērojami stiprāki un mazinās tādi defekti kā nagu grubuļošanās (traumu rezultāts), u.tml.

Raksts tapis sadarbībā ar nagu speciālisti Ilzi Gulbi.