Omega 3 taukskābes ir īpaši populāras un veselīgas, un tās ir iespējams iegūt gan kapsulu, gan „svaigā”- pārtikas produktu veidā. Lielu daudzumu Omega 3 satur zivis, piemēram, lasis, skumbrija un sardīnes, kas ir viegli pieejams pārtikas produkts. Pārtikas industrija uzsver Omega 3 lielo nozīmi, un, salīdzinājumā ar pagātni, šobrīd Omega 3 tiek pievienota dažnedažādākajiem pārtikas produktiem, piemēram, pienam, jogurtam, u.c. Veģetāra uztura cienītāju labākais Omega 3 dabiskais ieguves avots ir rapšu eļļa.

Saņemot noteiktu Omega 3 daudzumu ik dienas, augošs bērna un pusaudžu organisms tiek nodrošināts ar vielām, kas procentuāli pazemina koronāru sirds saslimšanu risku nākotnē. Ieteicamais minimālais dienas daudzums vīriešiem ir 1,6 grami, savukārt sievietēm- 1,1 grams. Tiem cilvēkiem, kuri strādā darbu, kurā ir pastāvīga saskare ar dažādiem metāliem, piemēram, dzīvsudrabu, svinu, niķeli, arsēnu un kadmiju, ieteicamā dienas deva ir vismaz 3 grami Omega 3, turklāt ieteicamais ieguves avots ir tieši zivis.

Omega 3 svarīgākie trīs efekti ir sirds slimību un locītavu problēmu uzveikšanā, kā arī smadzeņu darbības veicināšanā.

Tomēr, ar Omega 3 taukvielu bagātu pārtikas produktu uzņemšanu nevajadzētu arīdzan aizrauties pārmērīgi, jo tas var radīt veselības problēmas cilvēkiem, kuri kontrolē holesterīna līmeni asinīs. Omega 3 pati par sevi palīdz veicināt „labā” holesterīna formēšanos, tomēr citas produktos esošās vielas var šo iedarbību nomākt. Zinātnieki apliecina, ka ieturot diētu, lai zaudētu lieko svaru, sabalansēta Omega 3 uzņemšana palīdz liekos kilogramus nomest ātrākā laika posmā un ar ilgstošākiem rezultātiem.

Regulāra Omega 3 taukvielu uzņemšana ar uztura vai kapsulu palīdzību pazemina asinsspiedienu, samazina asins sarecēšanu un novērš iekaisumu rašanos. To uzņemšanai arīdzan ir liela nozīme sirdstriekas, sirds slimību un artrīta novēršanā.

Kā vēsta Dr.Mercola, tauki Omega 3 ir dabisks līdzeklis, kā ārstēt astmu, un ir svarīgi uzņemt augstas kvalitātes Omega 3 saturošus produktus, tādus kā zivis un krilu (sīku jūras vēzīšu) eļļu.

Pētījumi ar bērniem, kuri ik dienas uzņēma pa kapsulai Omega 3 uztura bagātinātāju, apliecina, ka viņu lasīšanas, runātprasmes un komunikācijas prasmes strauji gāja augšup, t.i., uzlabojās.

Zinātniskie pētījumi arīdzan apliecina, ka Omega 3 taukskābes palīdz paaugstināt kalcija līmeni organismā, liekot tam nogulsnēties kaulos, tādejādi uzlabojot to veselību un procentuāli samazinot osteoporozes iestāšanās risku.

Kā vēsta umms.org/ummc, cilvēkiem, kuri nepietiekamā daudzumā saņem Omega 3 taukskābes, ir lielāks depresijas iestāšanās risks, jo Omega 3 taukskābes ir ļoti svarīgas nervu šūnu membrānu sastāvdaļas. Omega 3 palīdz nervu šūnām komunicēt citai ar citu, kas ir būtisks garīgās veselības nodrošināšanas aspekts.

Vai uzņemt Omega 3 dabiskā – pārtikas veidā, vai koncentrētu kapsulās, paliek katra paša ziņā, tomēr par šo svarīgo taukvielu uzņemšanu noteikti nedrīkst aizmirst un Jūsu organisms noteikti Jums pateiksies.