Ikdienas dzīvesveids un ritms lielākai daļai cilvēku neļauj atslābt. Rosība darbā ir nepārtraukta, tādēļ ļoti sarežģīta situācija bieži var veidoties, ja, no rīta pamostoties, tomēr jūtaties apslimis un savārdzis, un nespēks ir pārņēmis visu jūsu ķermeni. Ja sliktā pašsajūta tomēr nav ļoti izteikta, vai arī jūsu pienākuma apziņa ir pārāk liela, kā rīkoties, lai nenodarītu pāri savai un apkārtējo veselībai, kā risināt šādas problēmas?

Ja esat apslimis, tad prātīgāk gan tomēr būtu pavadīt pāris dienas mājās līdz jūsu veselības stāvoklis uzlabojas. Nav jēgas skriet uz darbu, kur pakļaujat riskam saslimt arī savus darba kolēģus un citus apkārtējos cilvēkus, turklāt, ja jūtaties slikti, jūsu darbaspējas noteikti būs samazinātas. Atrodoties sabiedriskās vietās, kur apkārtējā vidē var atrasties vēl kādi vīrusi, palielinās iespēja saslimt nopietnāk, tad jūsu darbaspējas būs zudušas uz vēl ilgāku laiku un ārstēšana noteikti būs jau sarežģītāka nekā vienkārši palikšana mājās un atpūšanās. Lai paātrinātu izveseļošanās procesu, ieteicams izvēlēties kopā ar savu ārstu vai aptiekāru sev piemērotu ārstēšanas metodi. Nav obligāti tūlīt jāķeras pie ārstēšanas ar zālēm, daudz lietderīgāk, ja pašsajūta saaukstējoties nav pārāk slikta, ļaut pašam organismam cīnīties ar slimību. Bet kā mēģināt novērtēt savu slimības simptomu smagumu, lai izšķirtos par iešanu uz darbu vai tomēr palikšanu mājās.

Iesnas

Iesnas var rasties dažādu iemeslu dēļ. Tās var būt alerģiskas izcelsmes – tad, visticamāk, tas īpaši neietekmēs jūsu darbaspējas, šādā gadījumā sev varat palīdzēt, izvairoties no alerģiju izraisošā iemesla un lietojot dažādus pretalerģijas līdzekļus, bet ņemiet vērā, ka daži no tiem var izraisīt miegainību, tādējādi problemātiski būs veikt darbības, kas prasa īpašu uzmanību.

Ja bez iesnām ir arī vēl citi simptomi – paaugstināta temperatūra, slikta pašsajūta, nogurums u.c., tad jūs piemeklējusi kāda saaukstēšanās slimība, šādā gadījumā gan prātīgāk būtu palikt dažas dienas mājās, lai ātrāk atgūtu veselību.

Klepus

Klepus gadījumā gan vajadzētu palikt mājās, īpaši, ja tas ir dziļš, un jūtams pat tāds kā elpas trūkums, turklāt jūs noteikti neiztiksiet bez speciālista padoma. Klepus gan var būt arī viens no alerģijas simptomiem, sakrājoties sekrētam, rodas kairinājums un klepus. Šajā gadījumā palīdzēs pretalerģijas līdzekļi, jo tie mazinās alerģijas simptomus, pastiprināti neveidosies sekrēts elpošanas ceļos, līdz ar to arī klepus izzudīs.

Drudzis

Drudža gadījumā noteikti ir jāpaliek mājās un jāmeklē speciālista palīdzība. Ja tomēr šķiet, ka esat neaizvietojams darbinieks, ka bez jums visa dzīve apstāsies, tad padomājiet par saviem kolēģiem, jūs esat viņiem bīstams, un labāk tomēr palieciet mājās siltajā gultā. Vēlams dzert daudz šķidruma, ēst ar vitamīniem bagātus augļus un dārzeņus, ja temperatūra nekrītas vai pašsajūta ir ļoti slikta, tad palīgā var ņemt dažādus pretsaaukstēšanās līdzekļus, par kuriem padomu jums sniegs ārsts vai farmaceits.

Kakla sāpes

Ja kakls ir tikai apsārtis, un nav nekādu citu saaukstēšanās slimību simptomu, tad nav īpaši lielas nepieciešamības palikt mājās, ja jūs gaida kāds neatliekams darbs, tikai saģērbieties siltāk, lietojiet daudz šķidruma un kādus kakla iekaisumu mazinošus preparātus. Ja uz mandelēm parādās balti palankumi, tad gan nekavējoties jāmeklē ārsta palīdzība, jo tā visticamāk ir kāda baktēriju izraisīta infekcija, kuras ārstēšanai būs nepieciešamas antibiotikas.

Galvassāpes

Kaut arī nav citu simptomu, bet galvassāpes ir stipras un tām nepalīdz medikamenti, labāk tomēr palieciet mājās, jo cilvēks nespēj produktīvi strādāt, atrodoties šādā stāvoklī. Ir grūtības veikt darbu, kas prasa kādu īpašu uzmanību, tādēļ, lai izvairītos no iespējamajām kļūdām, labāk izvēlieties pastaigu svaigā gaisā vai mierīgu atpūtu mājās.

Sāpes ausīs

Ausu sāpju iemesls visbiežāk ir infekcijas, un bez ārsta palīdzības neiztikt, kas ieteiks jums ārstēšanu. Darbaspējas šādā gadījumā ir stipri samazinātas, turklāt jūs riskējat ar savu veselību, jo nav izslēgta slimības progresēšana, kas var radīt jau citus nopietnus veselības traucējumus, piemēram, var kļūt sliktāka dzirde.

Pirms izlemjat doties uz darbu vai nē, izvērtējiet savu veselības stāvokli, apzinoties, ka svarīgākais, kas jums ir, tā ir jūsu veselība, un neaizstājamu darbinieku nav!