Daudzi cilvēki rūpējas par savu ārējo izskatu, cenšas uzturēt sevi labā fiziskā formā, kas, protams, ir apsveicami, bet daudz mazāk cilvēku domā par to, kā sevī neapdzēst možuma dzirksti. Cilvēkiem kļūstot vecākiem, garīgā līdzsvara sajūta kļūst vājāka un nenoturīgāka, domas var kļūt nomāktākas, tā iedvešot sev nedrošības, pat nepilnvērtības sajūtu.

Bet nedrīkst nolaist rokas un ļauties šādam dzīves plūdumam, jo emocionālo labsajūtu, garīgo piepildījumu, dzīvesprieku un možumu var veidot un attīstīt tieši tāpat kā fiziskās spējas. Mums jācenšas uzturēt sevi labā garīgā formā, lai spētu pārvarēt visus pārbaudījumus, kas nostājas mūsu ceļā, tiktu galā ar kādiem neierastiem notikumiem un dzīves pavērsieniem, tādēļ nepieciešama spēja piemēroties un saglabāt savu personības nostāju, lai spētu dzīvot piepildītu un pilnvērtīgu dzīvi. Ar savu domu spēku visas dzīves garumā ir jāmācās kontrolēt savas emocijas un noskaņojumu, lai saglabātu savu individualitāti un iemantotu apkārtējo cilvēku cieņu, pat apbrīnu, kas liktu kādam pat iedvesmoties no jums, tādā veidā arī palīdzot citiem cilvēkiem dažādos dzīves līkločos rast spēku pārvarēt tos.

Ticību saviem spēkiem un spējām rada šādas personības īpašības:

  • Spēja pieņemt citus cilvēkus tādi, kādi viņi ir, nejaucoties viņu dzīvē, ja vien paši to nelūdz, jo katram no mums ir tiesības uz savu personisko brīvību gan emocionālā, gan fiziskā ziņā. Bet pie šādas atziņas cilvēkam ir jānonāk pašam, nav jēgas to mēģināt iestāstīt.
  • Prasme neieslīgt sevis žēlošanā, jo tas neļaus izvērtēt radušos situāciju un atrast tai risinājumu, jo visbiežāk, žēlojot sevi, problēmu sakne tiek it kā meklēta maldīgi citos cilvēkos, kur ne vienmēr tā ir atrodama.
  • Atziņa, ka problēmas dzīvē ir tāpēc, lai tās risinātu, apjaustu sevī arvien jaunus spēkus, īpašības un iespējas, jo bez problēmām taču dzīve būtu pārāk garlaicīga un vienmuļa. Sarežģītas dzīves situācijas palīdz mums savākties un darboties, neatstājot īpaši daudz laika domāt un žēlot sevi.
  • Jūsu spēks ir jūsu pašapziņā un garīgajos dotumos, nevis fiziskajā varēšanā. Ar domu spēku iespējams paveikt lielas lietas.
  • Ne visās dzīves situācijās vienmēr ar pirmo reizi iespējams atrast pareizo risinājumu, kādreiz ikvienam no mums nākas kļūdīties, bet tādēļ nav jānolaiž rokas, jāmeklē jauns risinājums, analizējot iemeslus, kāpēc iepriekšējais mēģinājums nebija veiksmīgs. Spēja atzīt un pieņemt savas kļūdas ļaus auglīgāk strādāt nākotnē.
  • Neslēpiet to, kā jūs jūtaties, ja redzat, ka kāds no apkārtējiem cilvēkiem rīkojas nepareizi, pastāstiet to viņam, taču, paturot prātā, ka arī jūsu viedoklis nav vienīgais pareizais.

Mūsu smadzenēm, lai tās būtu spējīgas darboties, gluži tāpat kā ķermeņa muskuļiem, ir nepieciešamas regulārs darbs un treniņš, ja tās netiek pietiekami nodarbinātas, tad laika gaitā tās vienkārši atrod no darba, pasliktinās atmiņa, prāts vairs nav tik ass. Domāšana nav tikai pasīvs process, kura laikā tiek nogurdinātas smadzenes. Dažādos veidos uztverot informāciju, nepieciešams to izanalizēt un apstrādāt, lai spētu attiecīgi un adekvāti rīkoties, liekot smadzenēm darboties, tās tiek trenētas un nezaudē savas spējas. Dažādu iemaņu apgūšana visas dzīves garumā ļaus arvien vairāk attīstīt garīgā piepildījuma sajūtu, kas neļaus zaudēt možumu un dzīvesprieku.