Labi zināms fakts, ka sekss palielina aizsardzības spējas pret infekcijas slimībām. Mehānisms tam salīdzinoši vienkāršs, t.i., partneri apmainās, esot ciešā kontaktā, ar savu normālo mikrofloru daļiņām, piemēram, skūpstoties, un tā imūnās sistēmas atbilde palielinās, “savā tecējumā paraujot līdzi” arī citus mikroorganismus.

Ļoti interesants ir fakts – ja vīrietis dzīvo bez spējas mīlēt, bez karstas vēlēšanās iegūt daiļā dzimuma uzmanību, viņa mugurkauls arī par to dabūs ciest.

Tādas domas nāk prātā, uzzinot par Oklendas (ASV) zinātnieku pētījumu, kuri vēroja jaunu žirafu tēviņu kāzu laika cīņas.

Viņi secīgi viens otram blieza pa garajiem kakliem un pleciem. Sitienu spēks bija salīdzināms ar spēcīgu kalēja āmura bliezienu un cīņa norisinājās apmēram 4 metru augstumā virs zemes.

No malas skatoties, varētu likties, ka žirafu kakla skriemeļi neizturēs slodzi. Starp citu žirafēm to ir tikpat daudz, kā cilvēkam. Taču pēc cīņām dzīvnieki paliek tikpat graciozi, kā bijuši.

Atbilde, kāpēc žirafēm nenotiek nekas slikts, ir tajā, ka , izjūtot dzimumtieksmi, dzīvnieku ķermeņos izdalās īpaša, hormonam līdzīga viela, kas palīdz sabiezēt starpskriemeļu diskiem un skriemeļu locītavu spraugām, padarot tās izturīgākas.

Būtu jauki, ja līdzīga viela būtu radīta, piemēram, radikulīta ārstēšanai, bet tā kā dabā ir daudz analoģiju dzīvajā pasaulē, varam nojaust, ka arī vīrietim, sajūtot sirdī kādas saldas trīsas, iztaisnojas līdz ar ko būtisku arī mugurkauls, bet tas noteikti ir pašapziņas celšanai svarīgi, jo sakumpuši esam vairāk tad, ja jūtamies ne tik labi, jā, cilvēks jūtas jaunāks un , skat, arī tabletes nebūs vajadzīgas!

Dr. G. Kuklis