Šķiet, tetovējumi un pīrsingi ir zināmā mērā vakardiena. Mūsdienu karstākā modes tendence ir kliedzoši spilgtu matu krāsošana tīņu vidū – sākot ar Napalmas oranžo, atomu rozā un visbeidzot ar elektriski zilo.

Zināmā mērā vecāki var atviegloti uzelpot, jo matu krāsa nav paliekoša uz mūžu (kā tetovējums-lai gan arī to var noņemt, ja vēlas), tomēr jo vairāk tīņu sāk lietot matu krāsas, jo lielāks ir alerģijas gadījumu skaits, par ko brīdina daudzi Eiropas dermatologi, vēsta medicinenet.com.

Vainīgas ir permanentas krāsas sastāvdaļas, kas tiek sauktas par para-fenilenediamīnu jeb PPD. PPD vielas ir atrodamas vairāk kā divās trešdaļās matu krāsu, un tā skaitā daudzās Top krāsu brendu matu krāsās.

Pacientiem ar spēcīgu reakciju uz PPD, parādās sāpīgi izsitumi gar matu līniju vai pat uz sejas, kā dēļ visbiežāk nepieciešama ārstēšana un reizēm pat hospitalizēšana. Sejas pietūkums arī ir novērojams šādos alerģijas gadījumos.

Londonas klīnikas dermatologs John P.McFadden pēdējo sešu gadu laikā ir novērojis PPD izraisīto reakciju skaitlisku dubultošanos.

Pagājušā gada oktobrī Kopenhāgenas Universitātes zinātniskais redaktors Heidi Sosted ziņoja par 8 nevēlamas reakcijas gadījumiem no matu krāsas lietošanas pusaudžu grupā no 12-15 gadiem. Šo gadījumu reakcijas bija tik smagas, ka 5 no tīņiem tika hospitalizēti, vēsta medicinenet.com.

Agrākos pētījumos tika novērotas matu krāsas reakcijas uz 4000 pieaugušajiem Dānijā. 18% no vīriešiem un 75% no sievietēm ziņoja, ka lieto matu krāsas regulāri, bet tikai aptuveni 5% ziņoja par alerģisku reakciju parādīšanos. Tomēr tikai 15% no tiem, kuriem bija alerģiskas reakcijas, meklēja medicīnisku palīdzību.

„Kultūras un komerciāls spiediens, un plaši izplatīta apsēstība ar „jaunības kultu” liek cilvēkiem krāsot matus, tādejādi paaugstinot alerģisku reakciju rašanās gadījumu skaitu,” raksta Londonas klīnikas dermatologs John P.McFadden.

Tāpat kā daudzi citi plaši izplatīti kosmētikas līdzekļi, matu krāsas var izraisīt alerģiskas reakcijas noteiktai daļai indivīdu. Pats galvenais, lai izvairītos no tādas matu krāsas lietošanas, kura izraisa alerģisku reakciju, ir notestēt to uz savas ādas (maza plankumiņa) un novērot to 48 stundas. Tikai tad, ja uz ādas neparādās nekādas nevēlamas reakcijas, variet droši krāsot matus bez jebkādām bažām.