Cilvēku mēdz piemeklēt visdažādākās saslimšanas, līdz ar to arī ārstēšanas metodes izvēle ir atkarīga no pašas slimības. Runājot par ārstēšanu, kā pirmo veselības atgūšanas iespēju daudzi no mums iedomājas kādu medikamentu lietošanu, bet tas nebūt nav vienīgais veids (un dažkārt arī ne pats piemērotākais), kā uzlabot savu pašsajūtu un atgūt veselību. Šoreiz pastāstīsim jums par masāžas labvēlīgo ietekmi uz cilvēka organismu.

Masāžas laikā notiek mehāniska iedarbība uz audiem un organismā cirkulējošajiem šķidrumiem, tādā veidā uzlabojas asinsrite un limfrite, kā arī nervu sistēmas darbība. Masāžu kā ārstēšanas metodi visbiežāk izmanto kā papildus terapiju pie dažādām muskuļu-skeleta slimībām. Masāžas veikšanas tehnika mēdz būt ļoti atšķirīga, tā var būt gan stimulējoša, gan nomierinoša. Atslābinošā un nomierinošā masāža var būt ne tikai ar ārstniecisku mērķi, bet tā arī sniedz cilvēkam iespēju atbrīvoties un atjaunot spēka un enerģijas rezerves, tādējādi palielinās darbaspējas un dzīves kvalitāte.

Tā kā mūsu ikdienas dzīve kļūst aizvien trauksmaināka un agresīvāka, un dažādi satraukumi un ārēji kairinātāji tajā ieņem aizvien nozīmīgāku lomu, tad masāža ir lielisks veids kā kaut uz brīdi aizmirst problēmas un atjaunot izsīkušos spēkus. Ja cilvēks ir satraukts vai uzbudināts, tad viņa muskuļi ir saspringuši, taču ar masāžas palīdzību iespējams muskuļus atbrīvot, līdz ar to pakāpeniski atslābs viss ķermenis, un arī prāts kļūs mierīgāks. Tieši muskuļu sasprindzinājumu mazinošās iedarbības dēļ masāža ir ļoti noderīga pie muskuļu krampjiem, sastiepumiem un cita veida sporta traumām, tomēr pirms masāžas veikšanas par savu kaiti ir jāizstāsta masierim, lai masāža labvēlīgi ietekmētu jūsu konkrēto kaiti, un organismam netiktu nodarīts kāds nevēlams ļaunums. Arī pie dažādām hroniskām slimībām, kurām raksturīgas muskuļu spazmas, efektīvi var izmantot masāžu, lai kaut uz brīdi atbrīvotu saspringušos muskuļus.

Masāža, jā tā tiek veikta pareizi, ir ļoti patīkama procedūra, tās laikā ķermenis saņem pat zināmu baudu, organismā atbrīvojas endorfīni, kas rada garīgu pacēlumu un samazina depresīvās, nomācošās sajūtas, līdz ar to masāžu kā ārstēšanas metodi var izmantot arī dažādu psiholoģisko traucējumu gadījumā.

Pēcoperāciju periodā masāžu izmanto kā veidu, lai ātrāk no apvidus, kurā ievadīts anestēzijas līdzeklis, tas tiktu aizvadīts projām, līdz ar to paātrinās atveseļošanās process. Ja pēc operācijas nākas vēl ilgstošu laiku ievērot gultas režīmu, tad ar masāžas palīdzību var mazināt stīvumu, kas rodas ilgstošu laiku pavadot nekustīgā vai mazkustīgā stāvoklī.

Nodarbojoties ar dažāda veida fiziskajām aktivitātēm, masāžu var izmantot kā iesildīšanās procesa sastāvdaļu, kura laikā organisms tiek sagatavots fiziskajai slodzei, līdz ar to samazinās traumu gūšanas iespējas, arī pēc fiziskajām nodarbībām masāžu var izmantot kā atsildīšanās procedūras sastāvdaļu.

Pēdējā laikā dažāda veida masāžas ir kļuvušas arvien populārākas, to veikšanai tiek izmantotas dažādas eļļas, kas ne tikai atvieglo un uzlabo masāžas veikšanas mehānisko procesu, bet arī pašām eļļām piemīt zināma iedarbība uz organismu, tās var būt gan ar atslābinošu, nomierinošu iedarbību, gan stimulējošas, gan sildošas, tomēr jāraugās, lai masāžā izmantotie produkti neizraisītu alerģiju vai kādas citas nepatīkamas sajūtas. Pirms nolemjat uzsākt masāžas kursu, izvēlieties speciālistu, kuram jūs uzticēsiet savu ķermeni, jo masāžas pamatus var apgūt praktiski ikviens cilvēks, tomēr labāku rezultātu noteikti var sasniegt speciālists ar medicīnisku izglītību, kurš veic ne tikai vienkārši mehāniskas kustības, bet kuram ir izpratne par cilvēka ķermeni un tajā notiekošajiem procesiem. Kvalificēts masieris pirms masāžas uzsākšanas izvērtēs jūsu veselības stāvokli vai arī vadīsies pēc cita speciālista, kurš ieteicis jums iziet masāžas kursu, sniegtajiem atzinumiem, kā arī ieteiks, cik ilgi vajadzētu veikt masāžas procedūras, kādas vēl papildus darbības, fiziskos vingrinājumus varat veikt paši, lai uzlabotu savu veselību.

Pareizi veikta ārstnieciskā masāža ir viens no iedarbīgākajiem ārstēšanas veidiem, kas palīdz sasniegt labu pašsajūtu un veselību drošā un nekaitīgā veidā.