Nereti ir dzirdēts par cilvēkiem, kuri veselības stiprināšanas nolūkos ziemā peldas āliņģī. Ja neesat gatavs uz ko tādu, kā alternatīva var būt kontrastdušas pielietošana mājas apstākļos. Kontrasts starp karsto un auksto ūdeni palielina audu mikrocirkulāciju cilvēka organismā, rosina dezinfekciju un stiprina imūnsistēmu. Tas palīdz saņem barības vielas, skābekli un imūnas šūnas bojātajiem un nomāktajiem audiem, un izvada vielmaiņas atlikumus, iekaisuma blakus produktus un citas toksiskas substances. Kontrastduša arīdzan stiprina imūnsistēmu, paaugstinot balto asinsķermenīšu skaitu organismā.

Kā to darīt:

Sāciet ar 3 minūšu karstu ūdeni, kuram seko līdz vienai minūtei ilga aukstā ūdens šalts. Atkārtojiet šo rituālu vismaz vienu reizi, vienmēr beidzot ar auksto ūdeni ( 3 minūtes karsts – 1 auksts – 3 minūtes karsts – 1 auksts…utt.), un virzot ūdens strūklu no kāju pēdām uz augšu.

Lai justos lieliski visas dienas garumā, no rīta:

  1. Piecelieties no gultas.
  2. Ejiet dušā un pagrieziet ūdeni tik karstu, kāds Jums patīk. Ieteicams pēc iespējas karstāku, jo tad asinscirkulācija paātrinās, bet tikai neapdedziniet sevi! Tā turpiniet 3 minūtes.
  3. Varat šajā laikā nomazgāties.
  4. Pēc šīm 3 minūtēm uzgrieziet ūdeni nedaudz karstāku uz pavisam īsu brīdi. Tad nogrieziet karsto ūdeni.
  5. Uz 30 sekundēm uzgrieziet pilnīgi aukstu ūdeni.
  6. Tad atkal pagrieziet to karstu uz 3 minūtēm.
  7. Atkārtojiet 30 sekundes ar aukstu ūdeni.
  8. Un tad atkal karstu 3 minūtes ilgi.
  9. Tad beidziet ar 30 sekundes ilgu aukstā ūdens šalti.

Šo procedūru varat veikt vakaros, kas lieliski tonizē un mazina dienas laikā uzkrāto spriedzi. Skalojoties ar karstu ūdeni asinsvadi paplašinās, savukārt ar aukstu ūdeni sašaurinās. Silts – atslābina ķermeni, auksts – uzmundrina. Kad Jūs iesākumā skalojaties zem karsta ūdens, asinis Jūsu organismā cirkulē no iekšējiem orgāniem uz ādu. Kad Jūs skalojaties zem auksta ūdens, asinis virzās atpakaļ uz iekšējiem orgāniem, lai nodrošinātu ķermeņa siltumu. Kad Jūs slaukāties dvielī, asinis atkal cirkulē no iekšējiem orgāniem uz ādas virsmu un āda kļūst sārta. Šī ūdens terapija, virzot asins cirkulāciju turp un atpakaļ no iekšējiem orgāniem, lieliski kāpina toksīnu likvidāciju un izvada vielmaiņas atlikumus. Kontrastduša ir lielisks veids kā uzlabot un stiprināt veselību, neizdodot tam milzu līdzekļus.

Kontrastdušu var izmanot arī, lai mazinātu paģiras pēc pārmērīgas alkohola lietošanas.

Ja vien ir vēlēšanās, būvmateriālu veikali piedāvā iegādāties tādas dušas kabīnes, kurās ir iebūvēta kontrastduša, diemžēl to cenas ne katram būs pieņemamas.