Mūsu ikdienas rūpes ir saistītas ar visdažādākajiem notikumiem, lielu mūsu laika daļu aizņem patiesi dzīves sīkumi, taču bieži vien aizmirstam par svarīgāko savu veselību. Un tikai tad, kad rodas jau kādi veselības traucējumi, mēs sākam izdomāties paši par sevi un savu pašsajūtu. Tomēr veselībai ir jāpievērš sava uzmanība, lai izvairītos no nopietnām saslimšanās, atklātu tās pēc iespējas ātrāk un pasargātu savu veselību no nevajadzīgām problēmām.

Jebkuri veselības traucējumi un slimības izpaužas ar noteiktiem simptomiem un pazīmēm – daudzām slimībām gan tie var būt ļoti līdzīgi vai pat tieši tādi paši, tomēr tie vienmēr mūs brīdina par kaut ko, ja šie brīdinājuma signāli netiek ņemti vērā un netiek uzsākta to cēloņa meklēšana un ārstēšana, tad slimība turpina savu attīstības gaitu līdz rodas nopietni sarežģījumi, no kuriem atbrīvoties un atveseļoties pēc tam nemaz vairs nav tik viegli.

Kuri ir tie nepatīkamie simptomi, kuriem noteikti būtu jāpievērš uzmanība, lai izvairītos no ļoti nepatīkamām un grūti ārstējamām problēmām?

  • Viens no bīstamākajām pazīmēm ir nepārtrauktas ķermeņa temperatūras svārstības, kad tā mainās periodiski paaugstinās, pēc tam atkal kļūst normāla, turklāt šīm svārstībām nav iespējams noteikt un izskaidrot iemeslu. Ja šāda veida drudzis turpinās ilgāk par trīs dienām, tad noteikti ir jāmeklē ārsta palīdzība.
  • Arī ilgstoša klepus gadījumā bez speciālista palīdzības iztikt nebūs iespējams, tās var būt gan kā paliekas no pārciestām saaukstēšanās slimībām, pēc kurām neliels klepus turpinās vēl pat pāris nedēļas, taču tas var liecināt par ļoti nopietnām saslimšanām, piemēram, par plaušu infekcijām un pat plaušu vēzi.
  • Brīdinošs signāls par dažādām nopietnām slimībām var būt arī sāpes krūtīs un sirds apvidū, ja tām pievienojas vēl kādi nepatīkami simptomi, piemēram, elpas trūkums, sajūta, ka tiek zaudēta samaņa, vai arī sāpes izstaro uz kreiso roku, tad medicīniskā palīdzība ir jāmeklē nekavējoties.
  • Galvassāpes ir vienas no biežāk sastopamajām sāpēm visu vecumu cilvēkiem, to iemesli mēdz būt dažādi, taču, ja par retām galvassāpēm īpaši jāuztraucas nebūtu, tad galvassāpēm, kuru dēļ nav iespējams veikt dažādas ikdienas darbības un nepieciešams lietot kādus pretsāpju medikamentus, uzmanība gan būtu jāpievērš, lai izvairītos no liekiem satraukumiem, jo dažkārt galvassāpes var novērst pietiekami vienkāršā veidā – ieviešot izmaiņas ēdienkartē vai kaut 10 minūtes atbrīvojoties no pārlieku lielās spriedzes.
  • Pēkšņs elpas trūkums var liecināt par nopietniem veselības traucējumiem, tādā veidā izpaužas gan astmas lēkmes sākums, gan arī dažas alerģiskas reakcijas, kas var būt pat bīstamas dzīvībai, tādēļ pret šādu simptomu vienaldzīgi attiekties nedrīkst, lai neapdraudētu savu dzīvību.
  • Caureja, kas turpinās vairākas dienas. Lai arī kāds būtu caurejas iemesls, tā var izrādīties bīstama, turklāt, jo tā ir ilgstošāka, jo bīstamāka kļūst, jo no organisma tiek izvadīts šķidrums, kurši ir nepieciešams normālai visu dzīvības procesu norisei. Īpaši bīstama caureja ir maziem bērniem, tādēļ pēc iespējas ātrāk nepieciešams meklēt mediķa palīdzību.
  • It kā viegls un parasti satraukums neizraisošs, taču tajā pašā laikā ļoti bīstams simptoms ir izteikta un regulāra svīšana nakts laikā, jo tā var liecināt par dažādām nopietnām slimībām.
  • Bieži ārsta palīdzība netiek meklēta kautrības dēļ, kaut arī pats cilvēks saprot, ka simptoma cēlonis var būt ļoti nopietns, īpaši tas raksturīgs čūlām un jēlumiem dzimumorgānu apvidū, jo tās ir visbiežākās seksuāli transmisīvo slimību pazīmes. Turklāt, ja netiek uzsākta ārstēšanās, tad tādā veidā slimais cilvēks var turpināt apdraudēt arī savus līdzcilvēkus, inficējot viņus.
  • Ar urīna izdalīšanos organisms atbrīvojas no liekā šķidruma un tam nevajadzīgajām un kaitīgajām vielām, taču, ja vēlme apmeklēt tualeti rodas daudz biežāk un tā traucē pat naktsmieru vairākas reizes nakts laikā, tad par to ir jāinformē ārsts, kurš noteiks īsto cēloni un ieteiks piemērotāko ārstēšanās veidu.
  • Viena no biežākajām daudzu slimību pazīmēm ir ilgstošs nogurums un vispārējs nespēks, kuru rezultātā darbaspējas ir izteikti samazinājušās. Noguruma iemesls gan var būt arī vienkārša pārslodze nevis nopietnas veselības problēmas, taču tas jebkurā gadījumā brīdina, ka kaut kas īsti tomēr nav kārtībā un nepieciešamas kādas pārmaiņas dzīvē, pašsajūtas uzlabošanai.