Lai izmērītu temperatūru, un iegūtais rezultāts būtu ticams ir jāapgūst pareiza mērīšanas tehnika. Jāņem vērā, ka absolūti precīzu rezultātu iegūt praktiski nav iespējams ne arvienu mērīšanas metodi, un tas arī nav nepieciešams. Jo iegūtajam rezultātam ir jābūt tik pareizam, lai varētu vadīties par to, cik slims ir jūsu mazulis. Kā pareizi lietot elektronisko termometru?

Ar digitālo termometru iespējams iegūt visātrāko un pietiekami precīzu rezultātu. To var izmantot gan temperatūras mērīšanai mutē, gan padusē, gan taisnajā zarnā. Tomēr pirms lietošanas nepieciešams rūpīgi izlasīt ražotāja sniegtās instrukcijas un norādījumus. Jums jāzina kādu signālu dod termometrs, kad temperatūra ir kļuvusi nemainīga un uzskatāma par izmērītu. Dažkārt termometriem komplektā nāk vienreizējās lietošanas uzmavas, kuras izmanto, mērot temperatūru taisnajā zarnā vai mutē. Pēc temperatūras izmērīšanas šie uzgaļi ir jāizmet un pats termometrs ir jānotīra, ievērojot ražotāja ieteikums, pēc tam ievietojot ierīci atpakaļ futlārī.

Rektālās (taisnajā zarnā) temperatūras noteikšana:

Pieaugušie cilvēki šo procesu var uzskatīt par pazemojošu vai aizskarošu, tomēr kļūstot par vecākiem, to tomēr nepieciešams apgūt:

  1. lai atvieglotu termometra ievietošanu, tā galu nepieciešams apziest ar kādu ūdenī šķīstošu lubrikantu, kuru iespējams iegādāties aptiekās.
  2. paņemiet bērnu klēpī tā, lai viņa seja būtu vērsta uz leju, atbalstot galviņu. Vai arī noguldiet bērnu uz vēdera uz cietas, gludas virsmas.
  3. ar vienu roku pieturiet bērniņu pie muguras lejas daļas.
  4. ar otru roku ievietojiet ieziesto termometru anālajā atverē apmēram 1,5 – 2,5 cm dziļumā. Ja sajūtat kādu pretestību, tad dziļāk vairs termometru nestumiet.
  5. mērīšanas laikā termometru pieturiet ar savu roku, lai tas nekrīt ārā un nomieriniet bērnu, ja viņš ir satraukts un raud.
  6. pēc attiecīga signāla, kas vēst par mērījuma beigām, izņemiet termometru un nolasiet rādījumu.

Temperatūras noteikšana, to mērot mutē (orāli). Šādi var izmērīt temperatūru vecākam bērniņam, kurš gatavs sadarboties ar jums:

  1. nogaidiet pusstundu pēc ēšanas vai padzeršanās, lai mērītu temperatūru, kā arī nepieciešams pārliecināties vai bēram mutē nav košļājamā gumija vai konfekte.
  2. termometra gals jānovieto zem mēles un jāpalūdz bērna, lai viņš ar lūpām maigi satver termometru. Piekodiniet bērnam, ka nedrīkst kost termometrā, ka mērīšanas laikā viņam nevajadzētu sarunāties ar kādu, bet elpot vajag caur degunu.
  3. pēc attiecīga signāla, kas vēst par mērījuma beigām, izņemiet termometru un nolasiet rādījumu.

Temperatūras mērīšana, termometru ievietojot padusē, ir visparocīgākais temperatūras noteikšanas veids, tomēr arī šajā gadījumā nepieciešama bērna un vecāku sadarbība:

  1. ievietojiet termometru bērna padusē tā, lai tas saskartos tikai ar ādu, nevis apģērbu.
  2. salieciet bērna rociņu pāri viņa krūtīm tā, lai termometrs stingri turētos padusē un nekristu ārā.
  3. pēc attiecīga signāla, kas vēst par mērījuma beigām, izņemiet termometru un nolasiet rādījumu.

Jebkurā gadījumā bērns temperatūras mērīšanas laikā ir jāatstāj kāda pieaugušā uzraudzībā, lai izvairītos no nepatīkamām situācijā. Un temperatūru nevajadzētu mērīt tūlīt pēc vannošanās, jo tas var ietekmēt iegūtā rezultāta pareizību.