Ķermeņa ādas atšķirības un īpatnības ir jāņem vērā, lai mēs varētu to kopt un palutināt. Sejas ādas kopšana ir tikai pirmais solis stāstā par ādas kopšanu. Ja par savas sejas kopšanu mēs atceramies bieži, tad ķermeņa ādas kopšana ir klupšanas akmens.

Pirmkārt, kā tad ķermeņa āda atšķiras no sejas ādas? Visi trīs ādas slāņi (epiderma, derma un hipoderma) uz ķermeņa ir biezāki nekā uz sejas. Tas nozīmē, ka ķermeņa ādas kopšanu un eksfoliāciju var veikt daudz enerģiskāk. Tajās vietās, kuras pakļautas lielākai berzei, piemēram, elkoņi, ceļgali, plaukstas un pēdas, āda var būt sausāka un raupjāka, īpaši tas novērojams aukstajos ziemas mēnešos. Šādu sausu, raupju un jūtīgu ādu vēl papildus bojājot ar mazgāšanos karstā ūdenī un rupju sūkļu lietošana mazgājoties, var rasties pat ādas zvīņošanās, niezošs dermatīts un ekzēmas.

Ķermeņa ādas novecošanās notiek tieši tāpat kā uz sejas, īpaši tas novērojams dekoltē rajonā – uz kakla un krūškurvja augšējā daļā, kad laika gaitā veidojas grumbas.

Un, protams, visšausminošākais – celulīts. Tas ir ģenētiski iedzimts stāvoklis, kuru izraisa cietu, šķiedrainu saišu veidošanās, kuras iespiežas starp tauku šūnām. Celulīts var parādīties jebkurā ķermeņa vietā, bet visbiežāk tas redzams uz augšstilbiem un sēžamvietas. Tā kā tauki atrodas visdziļākajos ādas slāņos, tad uz tiem iedarboties ir salīdzinoši grūtāk kā uz ādas virspusi.

Tās ir problēmas, ar kurām visbiežāk saskaras ķermeņa āda. Bet kā tās risināt?

Eksfoliācija jeb ādas atbrīvošana no atmirušajām šūnām ir būtiska ķermeņa kopšanas sastāvdaļa, vislabāk to var veikt ar skrubi, kurā ietilpstošās daļiņas ir smalkas. Skrubi nevajadzētu lietot biežāk kā divas reizes nedēļā. Pēc tam, kad āda ir atbrīvota no atmirušajām šūnām, tā ir tīrāka un gludāka, kā arī mitrinošajiem līdzekļiem, kuri ādai tiek pēc tam uzklāti, vieglāk iekļūt ādā un pildīt tiem paredzētās funkcijas. Mitrinošajiem līdzekļiem var būt vēl papildus pievienotas kādas specifiskas funkcijas pildošas sastāvdaļas, jo ir pretstriju krēmi, pretcelulīta krēmi, īpaši mitrinošie krēmi, ādu mīkstinošie līdzekļi un citi. Pēc atmirušo šūnu atbrīvošanās, uz ādas vieglāk būs uzklāt arī paštonējošos līdzekļus, jo āda ir gludāka un nebūs redzamas krāsu pārejas.

Ķermeņa ādas mitrināšana it tikpat nozīmīga kā sejas ādas mitrināšana, bet ķermeņa ādas mitrināšanai paredzētie līdzekļi parasti lielākā daudzumā satur eļļas un mitrinošos komponentus. Tajā pašā laikā jāraugās, lai mitrinošais līdzeklis labi iesūktos ādā, lai āda pēc tā lietošanas nepaliktu taukaina un nepaliktu traipi uz apģērba.

Lai arī celulīts ir satraucoša problēma, jo uz to ir salīdzinoši grūti iedarboties, iespējams uzlabot savu ārieni, liekot ādas virsējam slānim izskatīties stingrākam un gludākam. Papildus regulārai ādas mitrināšanai var lietot līdzekļus, kas satur dihidromiricetīnu, kas stimulē kolagēna veidošanos ādas augšējos slāņos, ja papildus pretcelulīta krēmā vēl ietilpst kofeīns, tas radīs tūlītēju augšējo ādas slāņu nostiprinošu efektu. Krēms ādā jāiestrādā, veicot apļveida kustības – tas palīdzēs krēmam iekļūt dziļākos ādas slāņos, kā arī veicinās asinsriti tajā ķermeņa apvidū. Pateicoties labākai asinsritei, uzsūkšanās notiks ātrāk, kā arī vienlaicīgi palielinās ādas apgāde ar skābekli. Kā arī tas vienkārši Tev pašai liks justies labāk!

Pateicoties maigai, gludai un svaigai ādai, sieviete var justies pārliecinātāka par sevi. Būt skaistai un pārliecinātai par sevi ir svarīgi ne tikai pašai priekš sevis, bet arī apkārtējie līdzcilvēki pret šādu cilvēku noteikti izturēsies ar lielāku cieņu!