Lai arī cik rūpīgi kopsiet ķermeni, tā koptēlu sabojās raupjas un grumbainas rokas. Roku āda ātri zaudē mitrumu un noveco, ja tā bieži tiek pakļauta vēja, saules un ūdens kaitīgajai iedarbībai. Roku āda noveco ātrāk nekā citas ķermeņa daļas un pat seja. Roku ādas stāvoklis ir atkarīgs no tā, cik labi tās tiek koptas. Bieži vien aizmirst arī par kājām. Ja kājas jūtas ērti un brīvi, tas tūlīt atspoguļojas gaitā un stājā. Līdzīgi rokām, arī kājām nepieciešama īpaša kopšana, lai atbrīvotos no smaguma sajūtas kājās un neveidotos raupja āda.

Ādas mitrinātājs rokām

Ja rokas katru dienu ieziež ar mitrinošu krēmu vai losjonu, to āda kļūst maiga un elastīga. Roku āda tādējādi tiek pasargāta no laika apstākļu un dažādu mazgāšanas līdzekļu kaitīgās iedarbības. Rokas ieteicams ieziest vakarā pēc vannas, kad ādas uzsūkšanas spējas ir vislabākās. Papildu aizsardzībai jālieto krēms ar ultravioleto staru aizsargfiltru.

  1. Rokas nomazgā un nosusina
  2. Rūpīgi iemasē krēmu abu roku ādā. Ar dvieļa palīdzību maigi atstumj nagu ādiņu. Masāža veicina asinsriti, kā arī samazina spriedzi un padara rokas vingrākas.

Kāju kopšana

Kājas ir pati nodarbinātākā ķermeņa daļa, bet to pienācīgai kopšanai reti tiek atvēlēts laiks. Iknedēļas kopjošais pedikīrs un masāža rada kājām svaiguma sajūtu un atjauno to darbaspējas.

  1. 10 minūtes kājas mērcē traukā ar ļoti siltu ūdeni. Ūdenim pievieno divus trīs pilienus lavandas ēteriskās eļļas, tā pastiprina ūdens relaksējošo iedarbību.
  2. Kājas nosusina. Nagus nogriež taisni un apvīlē.
  3. pēdas norīvē ar ķermeņa skurbi, īpašu vērību veltot papēžiem un spilventiņiem. Nomazgā skrubja atliekas un kājas rūpīgi nosusina.
  4. kāju pietur ar vienu roku, īkšķi piespiežot pēdas apakšpusei un aptverot ar pirkstiem pēdas virspusi. Ar otru roku ierīvē pēdā atsvaidzinošu kāju losjonu vai ādas mitrinātāju. Masāžu uzsāk no pirkstu pamatnes, ar rādītājpirkstu un īkšķi veicot apļveida kustības papēža virzienā.
  5. pirkstu starpas ieziež ar losjonu un katru kājas pirkstu masē atsevišķi, to virpinot pirkstos. Šāda masāža stimulē asinsriti un akupunktūras punktus. Procedūru atkārto arī otrai kājai.
  6. guļot uz muguras, 10 minūtes patur kājas augstāk par galvu, atbalstot tās vai nu uz spilvena, vai pret sienu. Šāds vingrinājums palīdz atbrīvoties no spriedzes pēdās un ikros, kā arī atvieglo sāpes vēnās.