Ikviens vēlas izbaudīt lielisku seksu, bet vai tas vienmēr izdodas? Labs sekss ir atkarīgs no daudziem komponentiem, tādiem kā pareiza attieksme un uzticēšanās partnerim. Ja ir visi nepieciešamie komponenti, varat pilnveidot savu seksuālo dzīvi un justies apmierināti. No iekāres līdz priekšspēlei, terapeite Arlene Goldman atklāj 10 veidus, kā iegūt seksuālu svētlaimi.

  1. Ļaujieties seksam jābūt abpusējai piekrišanai, ne vardarbīgai, tam jāļaujas notikt pašam par sevi, ne mudinot ar spēku. Dzīšanas pēc orgasma sasniegšanas rada lieku sasprindzinājumu, kas mazina seksuālo baudu. Sekss, kas orientēts uz „mērķa” sasniegšanu, var beigties tieši pretēji un tādejādi radīt seksuālas funkcionēšanas problēmas. Tāpēc relaksējieties un izbaudiet procesu.
  2. Pareizā attieksme dod Jums iespēju pilnībā izbaudīt seksu un tā sniegto baudījumu. Tas nozīmē, ka Jums jāatbrīvojas no vainas sajūtas, sevis šaustīšanas, nosodījumiem un personisko neveiksmju pieredzes. Arīdzan aizmirstiet par ikdienas pienākumiem un esiet pilnībā gatavi izbaudīt seksuālās tuvības brīdi, kā saka A.Goldman „Esiet šeit un tagad”.
  3. Svarīgs laba seksa nosacījums ir partnerattiecības, kurās ir saskaņa ar otru cilvēku, komunicēšana, uzticēšanās, drošības sajūta, atvēršanās otram cilvēkam, kurš vēlas Jums sniegt labsajūtu. Empātijai (iejušanās citā cilvēkā) ir jābūt abpusējai. Ja Jūs kaut ko vēlaties, vienkārši pajautājiet, un aizmirstiet visus kādreizējos aizvainojumus. „Kā ir teicis mans kolēģis: Ilgtermiņa attiecībām ir nepieciešama īstermiņa atmiņa”, saka A.Goldman.
  4. Izjūtiet iekāri. Ilgtermiņa attiecībās nereti zūd sākotnējo iekāres sajūtu ķīmijas intensitāte, bet kā to no jauna uzjundīt? Visa atslēga ir izraisīt sevī sajūtas, kas rada iekāri, kas savukārt ir īstenojams ar smadzeņu palīdzību, fokusējoties uz noteiktām domām un sajūtām. Var palīdzēt jaunu ideju īstenošana, kas rada patīkamu satraukumu, smadzenēs noris ķīmiskas reakcijas, kas rosina romantiskas mīlestības sajūtu intensitātes atjaunošanos. Tam uzreiz nav jābūt ceļojumam uz Parīzi, tā var būt pastaiga pa pludmali, muzeja apmeklējums, romantiskas dzejas lasīšana gultā, kādas intīmas SMS nosūtīšana uz Jūsu partnera telefonu vai vienkārši pasakot Jūsu mīļotajam, ka mīlat viņu.
  5. Mīliet savu ķermeni! „Mans penis ir pārāk mazs”, „Manas krūtis ir pārāk plakanas”, „Esmu pieņēmusies/ies par 5 kg”, utt. Neapmierinātība ar savu ķermeņi traucē intimitātei. Jums nebūs lielisks sekss, ja esat kritiski pret sevi attiecībā uz ķermeņa izskatu. Iemācieties patikt sev ar visiem saviem šķietamajiem trūkumiem. Domājiet par to, kas Jūsu ķermenim liek justies labi, piemēram, kādas sajūtas Jūs pārņem, kad Jūsu partneris glāsta kaklu, kad Jūsu ķermeņi saskaras? Piemēram, varbūt tieši liekie kilogrami liek vairāk Jūsu partnerim Jūs izjust!
  6. Esiet avantūriski! Šis ir laiks kaunam un mulsumam-uzdodiet savam partnerim dažādus varbūt citādi pat nepiedienīgus jautājumus. Cilvēki bieži vien ir pārāk nopietni guļamistabā, bet patiesībā sekss var būt jautrs. Dalieties savās fantāzijās ar savu partneri un kopīgi domājiet, kā tās varētu īstenot. Dariet līdzšinējo nedaudz savādāk, mācieties no tā un eksperimentējiet, un, pat ja tas gluži neliksies Jums piemērots, vismaz būsiet paveikuši kopā ko interesantu.
  7. Priekšspēle un „pēcspēles”. Priekšspēle faktiski sākas vēl ārpus guļamistabas, tā var ilgt pat visu dienu starp abiem mīlniekiem, un tai pat obligāti nav jābūt acīmredzami seksuāla rakstura priekšspēlei. Tā var būt pat ikdienišķa palīdzēšana trauku mazgāšanā vai citas kopīgi veiktas darbības. Un nevajadzētu arīdzan aizmirst par pēcspēli, kas ir ļoti būtiska, saglabājiet fizisku un emocionālu tuvību arī pēc mīlēšanās.
  8. Drošs sekss. Ja Jums ir jauns partneris, iepazīstiet viņu jau laikus, mēģiniet nepiespiestā atmosfērā parunāt par drošu seksu, un neuzskatiet to par kaisles mazinošu tēmu. „Ja Jūs būsiet uztraukts par seksa drošību, Jums nebūs labs sekss”, saka terapeite A.Goldman. Galu galā ir pieejami visādi interesanti prezervatīvi gan krāsas, gan biezuma, gan smaržu ziņā, un ikviens var atrast sev piemērotu. Atcerieties, ka sekss nav tikai apmainīšanās ar ķermeņa šķidrumiem.
  9. Atbrīvojieties no stresa. Ikvienam pārim ir nepieciešams laiks atpūtai. „Ir nepieciešams samazināt spiedienu pirms iedegties kaisles sajūtai”, saka A.Goldman. Apsveriet kopīgus stresa samazināšanas veidus, varat pārdomāt arī dzīves prioritātes. Jums būs nepieciešams zināms laiks relaksācijai, pirms pievērsties citām aktivitātēm. Lai gan dzīvojiet kopā, aizejiet uz randiņu vienreiz nedēļā, vai kopīgi ejiet vannā.
  10. Uzturiet sevi formā. Pietiekami izgulieties, atpūtieties, veiciet regulāras fiziskās aktivitātes un uzņemiet pilnvērtīgu uzturu. Faktiski visu iepriekš minēto lietu uzskaitījums palīdz asinsrites uzlabošanai ģenitālijās, kas ir sevišķi svarīgs faktors fiziskas baudas gūšanai.

Avots: „Psychology Today”