Kādā interesantā aptaujā mediķu vidū secināts, ka visilgāk dzīvo un visspraunāk izskatās dzemdību speciālisti. Jau Hipokrāts esot atzīmējis, ka dzemdību pieņemšana pagarinot mūžu.

Pētījumā, kas notika ASV, secināts, ka cilvēka, kurš vēro dzemdētāju un palīdz pieņemt dzemdības, asinīs strauji paaugstinās hormona dopamīna koncentrācija, bet, kā zināms, tā daudzuma samazināšanās organismā ir saistīta ar novecošanos.

Ir gan uzskats, ka tie, kas nodarbojas ar sportu labi izskatās tāpēc, ka viņi ir pietiekoši veseli, lai to spētu darīt, nevis tāpēc, ka ir fiziski pastiprināti darbojas. Arī darbs dzemdību zālē prasa patstāvīgu uzmanību, lai sekotu līdzi mazākajām izmaiņām sievietes un bērna organismos, tas prasa labu veselību un slimie, vārgie, citu problēmu skartie parasti šo darbu atstāj.

Dopamīns sastāv tikai no 22 molekulām, taču organismā veic brīnumainas lietas. Tas paaugstina uztveres spējas, uztur možumu, fantāzijas lidojumu. Saskaņo, lai organisma sistēmas spētu izpildīt nodomāto uzdevumu, uzturot optimismu un ticību saviem spēkiem. Dopamīns ir seksa vēlmju ” degviela”, tas izdalās pastiprināti visos tajos gadījumos, kad kaut ko vai kādu vēlamies.

Ne visi varam būt akušieri, taču veidot vidi ap sevi, attiecības, kas pilnas gaišu ilgu, sapņu kaut nedaudz varam jo bieži.

Kaut tā būtu zīmīte uz brokastu galda:” Tas bija lieliski! Tiksimies vakarā… .” visai dienai rada burvīgu iespēju baudīt pastiprināti vielu, kas ir “jaunības eliksīra” būtiska daļa!

Dr. G. Kuklis