Augsts IQ (inteliģences koeficients) negarantē daudz naudas bankas kontā, vēsta jaunākie zinātniskie pētījumi, kas parāda, ka gudrāks ne vienmēr nozīmē bagātāks.

Nacionāls, plašs pētījums parāda, ka cilvēki, kuru inteliģences koeficients ir zem vidējā un vidējā līmenī, ir tikpat turīgi kā tie, kuru IQ identiskos apstākļos ir augstāks par pārējiem.

Zinātnieki pauž viedokli, ka faktiski augsta inteliģences koeficienta īpašniekiem ir tendence iekļūt daudz lielākās finansiālās problēmās nekā cilvēkiem ar zemāku koeficientu, vētsa WebMD Medical News.

„Cilvēki nekļūst bagāti tikai tāpēc, ka ir gudri,” saka Jay Zagorsky, pētījumu zinātnieks Ohaio Valsts Universitātes Cilvēku Izpētes Centrā. „IQ faktiski nav nekādas saistības ar finansiālo bagātību. Gudrība nepasargā no kļūdām un finansiālām problēmām.”

Pētījumā, kurš publicēts interneta žurnālā „Intelligence” š.g. 24.aprīlī, pētnieki analizēja 2004.gadā nacionālā līmenī iegūtus datus no vairāk kā 7000 cilvēkiem, kuri dzimuši laika posmā no 1957. līdz 1964.gadam.

Rezultāti konfrontēja ar iepriekš veiktajiem pētījumiem, kuru secinājumā bija minēts, ka cilvēkiem ar augstāku IQ ir labāk atalgots darbs nekā zemāka inteliģences koeficienta īpašniekiem.

Par spīti augstākam ienākumu līmenim, šajā gadījumā nebija saistības starp kopējiem ienākumiem un IQ. Rezultātā zinātnieki atklāja, ka cilvēki ar augstāku IQ nebija ievērojami bagātāki kā tie, kuru IQ bija vidēja līmeņa vai zem vidēja līmeņa.

„Finansiāli panākumi visiem cilvēkiem nozīmē tikai ienākumus,” saka J.Zagorsky. „Ikvienam nepieciešams palielināt savus ienākumus, lai tiktu galā ar negaidītām situācijām un visiem izdevumiem, kā arī lai saņemtu lielāku pensiju. Tas ir arīdzan būtiski, lai neuztrauktos par to, vai visam pietiks līdzekļu.”

Gudri cilvēki nav imūni pret finansiālām likstām. Pētījuma gaitā arīdzan tika atklāts, ka cilvēkiem ar augstāku IQ biežāk bija tieksme iekļūt finansiālās nepatikšanās. Piemēram, vairāk kā 12% no tiem, kuru IQ rādītājs bija 90, kredītkartes iztērēja pilnībā, salīdzinājumā ar tiem 8%, kuru IQ rādītāji bija 75 un zemāki.

Pat „supergudri” cilvēki ar IQ rādītāju virs 125, nebija pasargāti no finansiālām krīzēm, 6% no tiem savas kredītkartes bija iztērējuši pilnībā un 11% laiku pa laikam kavēja savus maksājumus.
J.Zagorsky saka, ka atklājumi skaidri parāda, ka inteliģence nav primārais faktors, lai iegūtu pārticību.

„Tie, kuru IQ ir zemāks, nevajadzētu uzskatīt, ka tas ir viņu trūkums, un tie, kuriem ir augsts IQ, savukārt, ka viņi ir pārāki un viņiem ir jūtamas priekšrocības,” vēsta medicinenet.com.