Laika ritējums ir nepielūdzams, un ikviens no mums paliek vecāks, līdz tiek sasniegts pensijas vecums. Tas parasti cilvēkā rada apjukumu, jo mainās ierastais dzīves ritms. Svarīgi šajā brīdī nezaudēt dzīves dzirksti, jo tieši tagad iespējams vairāk laika velīt sev. Nebūt nav jānokar galva, ka iestājies vecums, ka nevienam vairs neesat vajadzīgi, šis ir piemērotākais brīdis, kad sākt domāt par savu veselību un regulārā fiziskajām aktivitātēm.

Fiziskā slodze kā veselību veicinošs faktors ir svarīga un nozīmīga ikvienam cilvēkam jebkurā vecumā, tikai nepieciešams izvēlēties katram piemērotas intensitātes un slodzes treniņu līmeni. Ar fizisko aktivitāšu palīdzību iespējams uzlabot dzīves kvalitāti, jo tam, ko mēs darām, ir jārada mūsos prieka sajūta. Fizisko treniņu rezultātā tiek aizkavēta arī dažādu ar vecumu saistītu slimību rašanās. Cilvēkiem, sasniedzot pensijas vecumu, strauji un pēkšņi mainās dzīvesveids, līdz ar to bieži attīstās tā saucamās „dzīvesveida slimības”, piemēram, sirds – asinsvadu slimības un otrā tipa cukura diabēts, kaut arī to sākums slēpjas tālākā pagātnē, kad vēl nav izjūtami fiziski simptomi, bet tiem turpinot palielināties apjomā, cilvēks arvien vairāk sāk izjust dažādus veselības traucējumus.

Organismam kļūstot vecākam, muskuļu masa samazinās, nolietojas un nodilst skrimšļaudi, saites un cīpslas kļūst vājākas. Vingrojot un trenējot muskuļus, tie tiek nostiprināti, līdz ar uzlabojas ārējais izskats un ķermeņa aprises nekļūst izplūdušas. Pamēģiniet iztēloties, kā izskatās jūsu rokas ar stingriem muskuļiem, ka tie nenokarājas, vēders nav izgāzies, mugura ir taisna un stāja – stalta, arī iztēle var būt jūsu iedvesmas avots. Pavājinās arī sirds un plaušu funkcijas tomēr ar fizisko aktivitāšu palīdzību šo pavājināšanos var aizkavēt, līdz ar to tas nekļūs par jūsu aktivitātes un spējas ierobežojošu faktoru.

Lai fiziskās aktivitātes nekļūtu par garlaicīgu un pat nomācošu nodarbību, iesaistiet tajās savus radiniekus un citus tuvus cilvēkus, kopā darboties noteikti ir aizraujošāk un interesantāk, tas ir vēl viens stimuls vēlmei sasniegt labus rezultātus.

Enerģijas pilns patīkams muzikālais fons palīdzēs atrast spēku sevī, ja uzplaiksnīs domās vēlme izlaist kādu paredzēto nodarbību, turklāt pēc tam pašsajūta būs divtik laba, ka spējāt pārvarēt savu slinkumu un izdarījāt kaut ko jūsu veselībai un pašsajūtai ļoti nepieciešamu. Par labi padarītu darbu, pienākas arī atalgojums – palutiniet sevi ar kādu veselīgu augli, apmeklējiet kādu kultūras pasākumu vai nopērciet kādu jau sen kārotu lietu.

Jūsu pašsajūtu noteikti uzlabos, ja, uzvelkot kādu skapja tālākā nostūrī noliktu apģērba gabalu, sajutīsieties tajā daudz ērtāk un patīkamāk nekā pirms dažiem vai pat desmit gadiem, secinot, ka jūsu ķermeņa aprises ir kļuvušas stingrākas un slaidākas, tas patiesībā sniegs iedvesmu turpināt darboties un var kļūt pat par vadmotīvu apkārtējiem cilvēkiem sākt veltīt laiku savām fiziskajām aktivitātēm, jo jūsu starojošā āriene nevar tikt nepamanīta.