Enerģijas dzēriens pēc nogurdinošas darba dienas? Nekas slikts, ja vien tas nepārvēršas par ieradumu un netiek lietots pārmērīgos daudzumos.
Enerģijas dzērieni satur:
- Aptuveni 10 tējkarotes cukura;
- 150 Kkal;
- 30-55mg kofeīna un
- Mākslīgas pārtikas krāsvielas un sulfītus.
Pieaugošais enerģijas un saldo gāzēto dzērienu patēriņš var nodarīt kaitējumu veselībai tā saturošā augstā kofeīna daudzuma dēļ. Kofeīns tiek pievienots aizvien vairāk produktiem, tai skaitā sporta dzērieniem, enerģijas dzērieniem un želejām, augļu sulām. Tomēr kofeīnu visvairāk satur tieši enerģijas dzērieni-pat četras reizes vairāk nekā cukurotie saldie dzērieni.
Čikāgas (ASV) reģiona kaitīgo dzērienu kontroles centrs ziņo par 265 kofeīna intoksikācijas (saindēšanās) gadījumiem, un no tiem ir 31 hospitalizācijas gadījumi. Lielākajā daļā gadījumā cēlonis bija pārmērīgs kofeīna saturošu dzērienu, diētisko uztura bagātinātāju un medikamentu patēriņš, vēsta foodnavigatorusa.com.
Kofeīna intoksikācijas (saindēšanās) simptomi ir bezmiegs, sirdsklauves, balss trīsas, svīšana, slikta dūša, caureja, sāpes krūškurvī, un neiroloģiski simptomi.
Ja katra pieaugušā brīva izvēle ir-dzert vai nedzert noteikto dzērienu, apzinoties sekas, tad bērni to vienkārši nezin un Dr.Mercola iesaka neļaut enerģijas dzērienus dzert bērniem, vēl jo vairāk tāpēc, ka saldo dzērienu saturošais kofeīna daudzums nereti ir pielīdzināms cigaretei. Kā vēsta Middletown Journal, tika veikts pētījums, kura laikā secināts, ka enerģijas un saldo dzērienu patēriņš bērnu un pusaudžu vidū (tā saturā esošo vielu dēļ) rada uzvedības problēmas, koncentrācijas spēju pazemināšanos un agresivitātes palielināšanos.
Jāpiebilst, ka enerģijas un citi saldinātie dzērieni satur lielu daudzumu cukura, kas var stimulēt negatīvu cukura līmeņa asinīs palielināšanos, kam savukārt var sekot virkne citu, daudz nopietnāku veselības problēmu.
Enerģijas trūkums bieži vien ir nepilnvērtīga uztura, zemas uztura kvalitātes, stresa pilnas dzīves, negatīvu emocionālu notikumu, kā arī nepietiekamu fizisko aktivitāšu un optimāla miega trūkuma sekas, raksta Dr.Mercola. Tātad- izmainot iepriekš minētos paradumus, Jūsu enerģijas līmenis noteikti pieaugs un tādejādi nebūs vairs tādas nepieciešamības pēc enerģijas un citu kofeineizēto dzērienu lietošanas.
Šajā gadījumā īsti vietā ir teiciens: „Kas par daudz, tas par skādi.” Tikai dabiski pozitīvas enerģijas ieguves avoti ir veselīgi, nevis mākslīga stimulācija ar dzērienu palīdzību, kas reizēm var novest pat pie atkarības. Viss ir labs, tikai mērenos un saprātīgos daudzumos, un patiesībā visveselīgākais dzēriens mūsu organismam ir ūdens un dabiskās sulas.