Kāpēc vieni cilvēki dzīvo ilgāk nekā lielākais cilvēku vairums? Dr.Deepak Chopra savā grāmatā „Ageless Body, Timeless Mind – A Quantum alternative to growing old” apraksta 10 vienkāršus noteikumus veselīgākai un laimīgākai novecošanai, kurā ir zināma ietekme no hinduisma. Protams, liela nozīme ir individuālajiem cilvēka gēniem un uzņēmībai pret slimībām, tomēr milzīga nozīme ir cilvēka sociālajai uzvedībai, paradumiem un domāšanai.

  1. Ēdiet svaigus produktus, ēdiet vienkārši un pieticīgi, dzeriet veselīgus dzērienus, atturieties no stimulējošiem un nomierinošiem dzērieniem, un nodrošiniet vēdera izeju vismaz vienreiz dienā.
  2. Uzturiet augstu personiskās higiēnas līmeni, daudz uzturieties svaigā gaisā, saules gaismā un labi atpūtieties, patīkami pavadiet brīvo laiku, nodarbojieties ar iemīļoto hobiju.
  3. Nodarbojieties ar sportu, meditējiet, praktizējiet attīrīšanās elpošanas vingrojumus līdzsvara atgūšanai un jogu, ieklausieties savā organismā – kad tas signalizē par komfortu un diskomfortu.
  4. Veidojiet ilgtermiņa attiecības, centieties uzturēt laimīgu laulību un kopiet to, uzturiet sevī spēju viegli smieties un iegūt tuvus draugus.
  5. Izvēlieties sev tīkamu profesiju jeb nodarbošanos, dodieties atvaļinājumā ik gadu, esiet optimistiski nākotnes redzējumā, jūtieties finansiāli drošs un dzīvojiet naudas līdzekļu robežās.
  6. Attīstiet sevī iecietīgu personību, izkopiet nevardarbīgu uzvedību, ar cieņu izturieties pret dzīvi.
  7. Dzīvojiet mērena klimata apstākļos, izbaudiet saprātīgu seksuālo dzīvi, meklējiet atbilstošu medicīnisko palīdzību slimību gadījumos.
  8. Dzīvojiet šodienai-pieņemiet visu, kas ar Jums notiek, novērtējiet to, mācieties no tā un aizmirstiet to. Pretošanās lietu un notikumu dabiskai plūsmai rada negatīvas emocijas.
  9. Atsakieties no ārējas atzīšanas, izvairieties būt nosodošs, aizvietojiet baiļu motivētu uzvedību ar mīlestības motivētu rīcību, audziniet sevī pozitīvas emocijas un izpaudiet tās atklāti.
  10. Vienmēr apzinieties, ka apkārtējā pasaule ir Jūsu dziļākā intelekta atspulgs- patiesā „Tu” robežās.

Protams, ne visas uzskaitītās lietas var būt vienlaicīgi īstenojamas, tomēr varbūt tas ļauj aizdomāties par to, ko varam mainīt savā dzīvē, lai dzīvotu labāk. Lai gan var gadīties visādi neparedzēti un negaidīti dzīves pavērsieni, galvenokārt tieši kvalitatīva dzīvošana nodrošina ilgu mūžu.