Uztraukums, spriedze, iekšējs nemiers – šīs īpašības ir piederīgas šodienas dzīvei, tās liek mums darboties un risināt problēmas, kā arī ļauj ietekmēt dažādu notikumu gaitu. Bet cilvēka darbības spējām ir zināma robeža, aiz kuras pārlieku lielā emocionālā spriedze sāk graut cilvēka organismu, līdz iestājas spēku izsīkums, un rodas depresija, bet šādā gadījumā ir izvēle, jo daba sniedz mums savu roku.

Paveroties vasarā uz pļavu, var ieraudzīt pietiekami lielu augu daudzveidību, starp tiem bieži sastopamas arī asinszāles – augi ar daudzveidīgām ārstnieciskajām īpašībām. Ļoti plaši to izmanto tā pretiekaisuma īpašību dēļ, kuras nodrošina sastāvā esošie flavanoīdi. Ļoti plaši lieto pie gļotādas iekaisumiem dažādās kuņģa-zarnu trakta daļās. To var izmantot arī pie mutes dobuma gļotādas iekaisumiem, smaganu asiņošanas, jo asinszālei piemīt ne vien pretiekaisuma darbība, bet tiek nostiprinātas arī sīko asinsvadu sieniņas. Kā norāda auga nosaukums, tad to izmanto pie dažādām ar asinīm saistītām slimībām, piemēram, mazasinības. To var lietot organisma attīrīšanai un atjaunošanai pēc slimošanas perioda. Asinszāles sastāvā esošās aktīvās vielas nodrošina pretvīrusu iedarbību, tāpēc šā auga preparātus efektīvi var izmantot saaukstēšanās slimību laikā un kā lielisku profilaktisku līdzekli. Ir veikti pētījumi, kas pierāda, ka asinszāli var izmantot pat HIV profilaksei tā pretvīrusu darbības dēļ. Gan antiseptiskā, gan pretiekaisuma darbība nodrošina vēl vienu ļoti svarīgu asinszālēm piemītošu īpašību – brūces (pat apdegumus) dziedējošu, turklāt ir aprakstīts, ka pēc sadzīšanas paliek mazākas rētas.

Pēdējā laikā plašāk kā par citām asinszāles īpašībām tiek runāts par šī auga lietderību depresijas un citu neiroloģisku traucējumu ārstēšanā. Asinszāle ietilpst dažādu nomierinošo līdzekļu sastāvā. Izpētīts, ka asinszāles preparāti darbojas līdzīgi kā daži depresijas ārstēšanā izmantojami medikamenti, tie mazina spriedzi, uzbudinājumu, palīdz iemigt, tādējādi ļaujot organismam atpūsties un atjaunoties, uzkrāt jaunus spēkus. Asinszāles preparāti spēs palīdzēt gan tikai vieglas un mērenas depresijas ārstēšanā, tie noteikti uzskatāmi par mazāk kaitīgiem kā ķīmiskie medikamenti, taču nevērīgi un vieglprātīgi pret to izturēties nedrīkst, jo tās tomēr ir zāles ar ārstnieciskām īpašībām. Šie ir vieni no tiem dabiskās izcelsmes medikamentiem, pirms kuru lietošanas noteikti jākonsultējas ar ārstu vai farmaceitu, lai izvairītos no nepatīkamajām sekām.

Asinszāles preparātus nedrīkst lietot kopā ar citiem sintētiskas dabas antidepresantiem, jo var pastiprināties nevēlamās blakusparādības: galvassāpes, reiboņi, slikta dūša, uzbudinājums u.c. Lietojot kopā ar iekšķīgi lietojamajiem kontracepcijas līdzekļiem, jo var samazināties to efektivitāte, kā arī var rasties asiņošana un citas blakusparādības. Kopā ar asinszāles preparātiem nedrīkst lietot pretepilepsijas un pretvīrusu līdzekļus, jo var samazinās to efektivitāte, tāds pats efekts sagaidāms, ja vienlaicīgi ar asinszāli saturošiem medikamentiem tiks lietoti daži antibiotiski, sirds asinsvadu sistēmu ietekmējoši un daži citi medikamenti, tādēļ pastāstiet savam ārstam vai farmaceitam par visām, arī bezrecepšu zālēm, ko lietojiet.

Asinszāles preparātus nedrīkst lietot grūtnieces un māmiņas, kas baro mazuli ar krūti.

Lai sasniegtu vēlamo iedarbību, pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju un nepārsniedziet ieteiktās devas.

Asinszāles lakstus var ievākt un sagatavot lietošanai arī mājas apstākļos: tā kā izmantojamā auga daļa ir laksti, tad tos nogriež ziedēšanas laikā, žāvē istabas temperatūrā kādā ēnainā vietā, izvairoties no tiešiem saules stariem. No izžāvētajiem lakstiem mājas apstākļos gatavo tēju.

Aptiekā var iegādāties asinszāles pagatavojumus dažādās formās, kas paredzēti lietošanai dažādos veidos, par tiem padomu jautājiet aptiekāram.