Bernhards Frīdrihs Bērens bija sava laika izcils un rīdzinieku iemīļots ārsts, zinātnieks un aktīvs sabiedrisks darbinieks, kā arī teicams administrators.

Bernhards Frīdrihs Bērens piedzima 1795. gada 4. augustā Rīgā. Pirmo izglītību viņš guva kādā no Rīgas ģimnāzijām un laiku no 1814. līdz 1815. gadam pavadīja Tērbatā, studējot medicīnu.

1820. gadā B.F.Bērenss atgriezās Rīgā un kļuva par praktizējošu ārstu, strādāja par pilsētas un policijas ārstu.

Bērensa darba mūžā iezīmējās vairāki nozīmīgi veikumi, kuru vērtība un nozīme ir tik liela, ka Bērensa vārds nedrīkst iegrimt aizmirstībā.

1822. gada 15. septembrī Bernhards Frīdrihs Bērenss kopā ar vēl trim Rīgas ārstiem nodibināja Rīgas Praktizējošo ārstu biedrību. Tā bija viena no pirmajām ārstu biedrībām Krievijā un tai bija milzīgi nopelni medicīnas zinātnes attīstībā un tās saiknē ar praktisko medicīnu.

1846. gada 16. oktobrī ASV ķirurgs Džons Kolins Vorrens (Uorren) pirmo reizi medicīnas vēsturē izmantoja ētera narkozi, lai bez sāpēm izoperētu slimniekam kakla audzēju. Pēc dažiem mēnešiem 1847. gada janvārī Bērenss kādai pacientei izrāva zobu bez sāpēm, izmantojot kā narkozes līdzekli ēteri. Tas nozīmē, ka Bērenss pirmais Krievijas impērijā veica operāciju ar ētera narkozi, apsteidzot visas Krievijas medicīnas slavenības.

Par būtisku ieguldījumu rīdzinieku medicīniskās aprūpes uzlabošanā uzskatāma Bērensa darbošanās Pilsētas nabagu slimnīcas direktora amatā. Šajā darbā izpaudās Bērensa administratora un organizatora dotības, kas talantīgu ārstu un zinātnieku vidū nemaz nav tik bieži sastopams.

Apliecinājums Bērensa enerģijai, darba spējām un organizatora talantam ir pirmās specializētās acu slimību klīnikas – Reimersas acu klīnikas – izveidošana Latvijā.

Par svinīgāko un nozīmīgāko dienu Bērensa mūžā kļuva 1857. gada 22. aprīlis. Tajā dienā tika atzīmēta 25 gadu jubileja kopš Bērenss darbojās Pilsētas slimnīcas direktora amatā. Jubilāru sagaidīja slimnīcas vecākais ordinators J.A.Berents ar apsveikuma runu, kurā bija uzsvērti visi jubilāra nopelni 25 gadu garumā. Jubilārs atbildēja ar izsmeļošu runu.

B.F.Bērenss aizmiga mūža miegā 1863. gada 25. septembrī.