Vasara ir saules un ūdens procedūru laiks. Tomēr daži no mums novērojuši, ka mūsu ādai tas nepatīk. Kādi tam iemesli un kā rīkoties …

Ūdens un ādas problēmas

Vasarā daudzi cilvēki saskaras ar dažādām ādas problēmām, piemēram, ar alerģiskām reakcijām peldoties, ko veicina aļģes, ūdens zāles, ūdens piesārņojums no ūdens transporta, u.c. Tādā karstā vasarā kāda ir šī, cilvēki daudz peldas un reizēm tas var izraisīt ādas macerāciju jeb pārmērīgu izmirkšanu, kā arī pēc peldes nenoslaukoties, uz ādas paliek mitrums, kas var veicināt sēnīšu infekciju rašanos ādas ielokos.

Saule un ādas problēmas

Ļoti būtiski ir pasargāt sevi no pārmērīgas saules iedarbības, jo saule ir agresīva īpaši vasaras periodā. Pēc peldēšanās nenoslaukoties, mitra āda pievelk sauli vairāk, tāpēc ieteicams no tā izvairīties. Ilgstoša ādas pakļaušana saules iedarbībai var izraisīt:

  • Saules apdegumus;
  • Toksikodermiju- izmaiņas asinsvados;
  • Pigmentu traucējumus;
  • Dzimumzīmju aktivizēšanos un izmaiņas, kas pēc gadiem var pārvērsties par ļaundabīgo audzēju;
  • Saules dermatīta rašanos- ādas iekaisums no saules un karstuma, kura pazīmes ir nieze, izsitumi, u.tml.

Saules kaitīgo iedarbību pastiprina ozona caurums, kas neaiztur saules starus un tos nefiltrē, tādēļ vēlams no 13- 15.00 dienā saulē neuzturēties. Īpaši jāsargā bērni līdz 3 gadu vecumam- nepakļaujot saules iedarbībai vispār, tā kā tas var atsaukties uz veselību nākotnē jau pieauguša cilvēka statusā. Bērni ir ļoti jūtīgi pret sauli, jo hormonālā sistēma vēl nav nostiprinājusies. Noteikti jālieto sauļošanās krēmi, izvēloties tieši Jums atbilstošu SPF daudzumu, piemēram, ja ir bijušas kādas ādas problēmas, izvēlieties spēcīgāku aizsardzību.

Ādas problēmas vasarā korpulentiem cilvēkiem

Nereti korpulenti cilvēki vasarā saskaras ar tādu problēmu kā ādas kroku iekaisumi, tāpēc par to kopšanu būtu īpaši jārūpējas. Pats galvenais ir šīs ādas krokas turēt sausas, un ieteicams:
Pēc peldes nevis enerģiski slaucīties, bet nosusināties;
Var lietot dažādas higiēnas salvetes, ar kurām kopt ādas krokas;
Tīrīt ādas krokas ar borskābes šķīdumu, dezinfekcijas šķīdumu, utt.

Ja, neskatoties uz veiktajām darbībām vienalga ir problēmas ar ādu, vislabāk doties pie ārsta pēc konsultācijas, jo katrs gadījums ir ļoti individuāls un dažādi risināms.

Pretsviedru kosmētiskie līdzekļi

Biezas konsistences pretsviedru līdzekļu jeb tā saucamo pretsviedru „zīmuļu” lietošana var izraisīt poru aizsprostošanos. Pats galvenais ir tos lietot uz tīras ādas un mērenos daudzumos, jo tieši netīrumi un putekļi ir tie, kas iekļūst dziļāk porās un aizsprosto tās, ja pretsviedru zīmulis tiek iesmērēts netīrās padusēs. Poru aizsprostošanās ir sāpīgs process un visbiežāk beidzas ar ķirurģisku iejaukšanos. Pretsviedru zīmuļu labāka alternatīva ir t.s. dezodoranta „rullīši”. Faktiski arī padušu skūšana var izraisīt ādas problēmas, tādēļ pēc tās būtu padušu āda rūpīgi jākopj. Var lietot piemēram tējas koka eļļu saturošu pieniņu, kas neļaus ādai iekaist pēc skūšanas.

Sejas ādas kopšana vasarā

Atkarībā no ādas tipa, izvēlieties tieši savai ādai atbilstoši krēmu. Pats galvenais ir just, ko āda prasa un kas tai vajadzīgs, piemēram, ja cilvēks ar taukaina ādas tipa ādu nejūt vajadzību pēc sejas krēma lietošanas, tad obligāti tas nav jālieto. Tonālo krēmu vasarā gan nevajadzētu lietot, jo tas vēl vairāk kairina ādu, aizsprosto poras un neļauj ādai elpot. Tonālajam krēmam faktiski ir cita sūtība – noslēpt kādu defektu, likt sievietei labāk izskatīties kādā saviesīgā pasākumā, u.tml., turklāt vasarā iegūtais sejas iedegums izskatās nesalīdzināmi skaistāks un dabiskāks.