Sievietes ir īpašas, un viņām mēdz būt īpašas problēmas, ar kurām nesaskaras vīrieši tiešā veidā, bet viņiem un citiem apkārtējiem cilvēkiem, iespējams, nākas izjust to kādā netiešā veidā, atkarībā no sievietes uzvedības un rīcības. Viens no šādiem faktoriem, kas var ietekmēt sievietes pašsajūtu, ir menstruācijas, kuru laikā dažas sievietes var just spēcīgas sāpes, kā palīdzēt pārvarēt tās?
Ar sāpēm mēnešreižu laikā biežāk nākas saskarieties gados jaunām sievietēm, kaut gan no tām nav pasargātas arī cita vecuma sievietes. Sāpes bieži vien ir novērojamas jau pirms mēnešreižu sākuma, tās var turpināties arī dažas nākamās dienas. Parasti sāpes samazinās vai izzūd pavisam tām sievietēm, kurām piedzimis mazulis. Pret sāpēm mēnešreižu laikā nedrīkst izturēties vieglprātīgi, jo tās var rasties arī kādas slimības dēļ. Tādēļ savas veselības labā ieteicams griezties pie ārsta, kam jūs uzticieties, lai izvairītos no kādiem iespējamajiem sarežģījumiem vēlākā periodā. Ārsts veiks pilnīgu izmeklēšanu, lai palīdzētu jums justies labi jebkurā laikā.
Sāpju intensitāte var būt atšķirīga, un sāpēm var pievienoties vēl kādi nepatīkami simptomi:
- Krampji vēdera apvidū un trulas sāpes, kas izstaro uz muguru un kājām;
- Slikta dūša, pat vemšana, galvassāpes;
- Aizcietējums vai caureja;
- Vēlme bieži apmeklēt tualeti.
Vieglu un mērenu sāpju gadījumā var izmantot pieejamos pretsāpju bezrecepšu medikamentus, piemēram, ibuprofēnu vai paracetamolu. Ja šie medikamenti nesniedz nekādu atvieglojumu, tad obligāti jāgriežas pēc palīdzības pie speciālista.
Bet savam organismam ir iespējams palīdzēt arī ar bez medikamentu lietošanas, tas sniegs ilgtermiņa ieguldījumu jūsu veselībai. Dažas izmaiņas ēdienkartē palīdzēs saglabāt labu pašsajūtu:
- Iekļaujiet ēdienkartē vairāk tos produktus, kas satur nepiesātinātās taukskābes (zivis, rieksti), bet samaziniet dzīvnieku valsts produktus, kas satur piesātinātos taukus. Pēc iespējas mazāk vajadzētu ēst dažādus saldumus un našķus, kas satur daudz cukura. To vietā labāk izvēlieties svaigus augļus, dārzeņus, graudaugu produktus.
- Lai nodrošinātu atbilstošu hormonu veidošanos, nepieciešamas pietiekami daudz lietot magniju un B6 vitamīnu. Abas šīs vielas ir nepieciešamas arī pareizai muskuļu šķiedru darbībai, tādējādi samazināsies spazmas.
- E vitamīns uzlabos muskuļaudu apgādi ar asinīm, līdz ar to arī skābeklis tiem tiks piegādāts nepieciešamajā daudzumā.
- Saspringumu, uztraukumu un stresu palīdzēs pārvarēt B grupas vitamīni, jo visi šie simptomi ietekmē pašsajūtu, kā arī rada vēl papildus saspringumu muskulatūrai.
- Labvēlīgu ietekmi rada arī nepiesātinātās taukskābes, kas atrodas zivju eļļā, naktssveces eļļā un gurķenes eļļā, tās palīdz mazināt iekaisumu, un darbojas kā hormonu sekrēciju veicinoši faktori.
Kā lielisku palīglīdzekli sāpju un spazmu mazināšanai var izmantot dažādas ārstniecības augu drogas, no kurām mājas apstākļos var pagatavot tēju. Noderīgas būs šādas drogas: piparmētras lapas, kumelītes ziedi, rasaskrēsliņa laksti un pelašķa lakstus.
Sāpju un citu nepatīkamo simptomu mazināšanai var izmantot arī homeopātiskos medikamentus, kas nenodarīs kaitējumu veselībai. Par tiem padomu prasiet savam ārstam vai farmaceitam.
Arī ar fizisko aktivitāšu palīdzību iespējams sagatavot savu organismu, lai nebūtu jācieš tik nepatīkamās sāpes mēnešreižu laikā, jo tādā veidā tiks trenēta un padarīta spēcīgāka muskulatūra, kā arī uzlabosies ārējais izskats, un tiks iegūts emocionāls piepildījums no tā, ka tiek darīts kaut kas savas veselības labā.