Tādas pazīmes uz sava ķermeņa var ievērot daudzi mūsdienu cilvēki – ne tikai sievietes, bet arī vīrieši. Nav arī vecuma ierobežojuma, kad tās parādās – gan jauni, gan gados vecāki cilvēki var saskarties ar šādu problēmu, jo mēs visi esam pakļauti to apstākļu iedarbībai, kas izsauc ādas sausumu, smagākos gadījumos pat niezi. Kā pareizi cīnīties ar šādu problēmu, lai sausa, ne īpaši glīta āda nebūtu problēma, par kuru uztraukties.

Sausa āda visbiežāk novērojama uz ceļgaliem, elkoņiem un apakšdelmiem. Āda ir raupja un zvīņaina, bieži tā ir arī ļoti jutīga un pat niezoša. Uz mūsu ādu ļoti slikti iedarbojas zems gaisa mitrums, kuru ziemā rada centrālapkure, bet vasarā gaisa kondicionētāji, šādi apstākļi sekmē sausas, niezošas ādas rašanos. Tā kā laikam ejot un cilvēkam novecojot, ādā samazinās sviedru un tauku dziedzeru daudzums, tad arī vecāki cilvēki bieži saskaras ar šādu problēmu un viņu āda izskatās novītusi.

Ādu sausina ziepju, antiperspirantu, smaržu lietošana, arī iešana karstā vannā. Turklāt ādu sausāku padara pārmērīga sauļošanās, smēķēšana, stress un nepietiekama šķidruma uzņemšana. Bieži vien savas ādas stāvokli un izskatu var uzlabot vienkārši izdzerot dienas laikā pietiekami daudz ūdens.

Sausa āda niez, jo ādai nav dabīgā aizsargslāņa, un uz to viegli iedarbojas dažādi kairinātāji. Ja āda ir ļoti sausa un niezoša, tad obligāti nepieciešams meklēt ārsta padomu, jo tas var liecināt arī par kādu nopietnu saslimšanu, piemēram, diabētu vai nieru slimībām. Daži medikamenti var vēl vairāk pastiprināt niezi.

Visvienkāršākais veids kā cīnīties ar sausu ādu – tās mitrināšana, kas atjaunos nepieciešamo mitruma līmeni ādā. Ādas mitrinātāji ir pieejami vairākos veidos – ir ziedes, krēmi un losjoni. Ziedes ir maisījumi, kurās eļļas vidē ir ievadīts ūdens. Krēmi arī ir ūdens un eļļas maisījumi, tikai šeit pārsvarā ir ūdens. Lai sasniegtu tādu pašu efektu, krēmi ir jālieto biežāk nekā ziedes. Losjonu sastāvā ietilpst sausa viela (viena vai vairākas), kura izšķīdināta ūdenī, un ūdens šķīdums ievadīts kādā nesējvidē. Lielā ūdens satura dēļ, uzklājot uz ādas losjonu, sajūtama patīkama vēsuma sajūta, turklāt āda pēc tam nepaliek taukaina un lipīga. Lai arī losjona lietošana ir vieglāka un patīkamāka, tomēr tie nenodrošina tādas pašas aizsargājošās īpašības kā krēmi vai ziedes. Lai āda atgūtu iepriekšējo samtainumu un maigumu, losjoni ir jālieto daudz biežāk.

Mitrinošie līdzekļi ir jālieto nepārtraukti, lai ādu uzturētu skaistu un veselīgu, lai tā atkal nekļūtu sausa.

Ikdienas dzīvē ļoti noderīga ir arī gaisa mitrināšana, maigāku ziepju un remdena ūdens lietošana mazgāšanās laikā.