Dzīvē notiek dažādās lietas, arī ne tik ļoti patīkamas un gaidītas, vēl jo ļaunāk, ja šīs lietas skar mūs dziļi personīgi. Bet kā tikt tam pāri, lai nepaliktu dziļas un sāpīgas brūces dzīvē, ja esat palicis viens ar savu salauzto sirdi. Kur rast risinājumu un mierinājumu savām sāpēm un ciešanām?
Ikviena jauna situācija dzīvē, lai arī tā būtu nepatīkama vai gluži otrādi, visbiežāk rada apmulsumu, svarīgi šajā apmulsuma brīdī sevi apzināties kā personību nevis niecību, tas arī apkārtējo cilvēku attieksmi pret jums pavērsīs citā gaismā. Attiecību pārtraukšana dažādos cilvēkos izraisa atšķirīgas sajūtas, kas, protams, ir atkarīgas no dažādiem un daudziem blakus apstākļiem, tomēr ar katru jaunu pieredzi tiek arī vienmēr kaut kas iegūts ne tikai zaudēts.
Zaudējums vienmēr ir sāpīgāks, ja tas ir negaidīts un nav bijis iepriekš paredzams, taču tā visbiežāk tomēr nenotiek, jo plaisas klintī rodas pamazām, līdz tā sašķeļas un sabrūk. Veidojot attiecības ar kādu sev it kā tuvu cilvēku, būtiski ir pārliecinātie, vai jūsu abu sajūtas ir līdzvērtīgas, vai arī otrs cilvēks pret jums jūt to pašu, ko jūs pret viņu. Tomēr otra cilvēka zaudējuma gadījumā, lai arī kāds būtu iemesls, sajūtas parasti ir līdzīgas.
Ja attiecībās pamazām rodas kādi šķēršļi, tad tos jācenšas pārvarēt, kamēr vēl tie nav kļuvuši pārāk lieli un nepārvarami, ja tomēr šķiet, ka attiecību turpinājums nav iespējams, vai otrs cilvēks jums nešķiet tā vērts, lai viņa dēļ pūlētos, tad izbeidziet tās – būs vieglāk pašam un neradīsiet vēl liekus pārdzīvojumus otram cilvēkam.
Sirdssāpes ir jautājums, kas vairāk nodarbinājis nevis mediķu prātus, bet literātus, jo tik daudz darbu (dzeja, mūzika, romāni u.c.) ir radīti, kuros ieliktas pašu autoru sāpes. Lai pēc iespējas ātrāk sadziedētu savu salauzto sirdi, kaut rētas, visticamāk, paliks uz visiem laikiem, ņemiet vērā dažus padomus un ieteikumus:
- Ar savām jūtām nepalieciet viens, aizejot vienam cilvēkam no jūsu dzīves tomēr paliek daudzi citi, kas ļoti iespējams, ir pat labāki, tādēļ padalieties ar kādu savās izjūtās, nepalieciet viens. Ļaujiet vaļu savām jūtām, nepaspiediet un neierobežojiet tās. Varbūt kāds no jūsu draugu loka ir pieredzējis tādu pat situāciju un spēs pastāstīt savu pieredzi, ja arī jums šī pieredze nepalīdzēs, tad tomēr jūs ieraudzīsiet, ka neesat viens ar šādu problēmu – vēl kāds uz zemes virsas dzīvo tāds pats kā jūs. Pēc pirmo emociju norimšanas, dodieties apmeklēt kādu sirdij tuvu pasākumu – koncertu, teātra izrādi vai labu filmu.
- Parūpējieties par sevi, palutiniet sevi, izbaudiet ko labu, lai nenāktos domāt visu laiku, ka esat cietējs.
- Notikušajā nevainojiet sevi, jo tas liks jums vēl sliktāk, domājot, ka to esat nopelnījuši ar kādu savu sliktu rīcību. Domājiet gaišas un jaukas domas par sevi, jo jums noteikti piemīt ļoti daudz labu rakstura īpašību, tikai nepieciešams apzināties tās.
- Neatmetiet izirušo attiecību dēļ visam ar roku un neieslīgstiet bezdarbībā un apātijā, atrodiet sev kādu nodarbošanos, kas aizņems jūsu prātu un domas. Lai ātrāk aizmirstu pagājušo, pārkārtojiet to lietu kārtību, kuras jums nemitīgi atgādina pagātni – atrodiet jaunu vaļasprieku, pārkārtojiet mājokli vai atrodiet sev kādu citu patīkamu nodarbi.
- Dodiet sev laiku, lai atgūtos no pārdzīvojumiem. Pat, ja jums šķiet, ka nekas jūsu sajūtās un dzīvē nav mainījies, visticamāk, ka tā tomēr nav, jo jebkura pieredze atstāj savu pēdu nospiedumus jūsu dzīvē. Laiks, kas nepieciešams jūsu sāpju remdināšanai, ir atkarīgs no vairākiem faktoriem – no jūsu personības īpašībām, no izjukušo attiecību rakstura, bet jebkurā gadījumā katram ir nepieciešams atšķirīgs laika periods, lai atgūtos un tiktu tam pāri.
Taču svarīgi ir atcerēties, ka, lai arī kas būtu noticis, tomēr dzīve turpinās, un jūs joprojām dzīvojiet, dariet to ar prieku!