Kā vēsta mercola.com, 8 gadus ilgi pētījumi, aptverot 670 vīriešus vecumā no 45-86 gadiem, atklāj, ka dusmas un naids var paātrināt plaušu darbības pazemināšanos straujāk, nekā tas notiek dabiski novecojot. Vīriešiem, kuriem bija augstāks ieilgušu dusmu līmenis pētījuma sākumā, atklāja vājāku plaušu darbību pētījuma beigās. Zinātnieki sadalīja dusmas pēc intensitātes līmeņiem, un plaušu veselība un spēks tika testēti trīs reizes pētījuma gaitā. Pat citi plaušu veselību ietekmējoši faktori, piemēram, smēķēšana, tik ļoti neietekmēja plaušu funkcionēšanu kā dusmas un naids.

Naids, dusmas un stress līdz šim vairāk tika asociēti ar sirds kaitēm, astmu un citām slimībām. Emocijas var izmainīt bioloģiskos procesus, traucēt imūnsistēmas darbību un izraisīt hroniskus iekaisumus. Dr. Mercola atzīst, ka viņa klīniskā pieredze apliecina, ka neatrisinātas stresa un dusmu situācijas ir viens no galvenajiem iemesliem, kas veicina slimību un dažādu kaišu rašanos.

Vīriešiem visbiežāk stresa hormoni “uzliesmo” situācijās, kad viņi saskaras ar izaicinājumiem, tomēr šāda veida reakcija var būt neefektīva, lai tiktu galā ar hroniska stresa izraisītājiem.

Lai gan varētu šķist, ka risks pirms laika samazināt plaušu darbības kvalitāti ir vīriešiem, jo stereotipiski tiek uzskatīts, ka vienmēr vīrietim savas emocijas-dusmas, bailes, naidu, u.tml. ir jāpatur sevī un jākontrolē, tomēr veiktie zinātniskie pētījumi apliecina, ka abiem dzimumiem-gan sievietēm, gan vīriešiem, negatīvas emocijas un stress var izraisīt vienlīdz nopietnas veselības problēmas. Dusmu un hroniska stresa kombinācija var novest pie novājinātas imūnsistēmas.

Ja vēlaties saglabāt savu lielāko dārgumu- veselību, Jums ir jāatrod veids, kā tikt galā ar stresu, naidu un dusmām Jūsu dzīvē, un šajā gadījumā Dr. Mercola iesaka dažus veidus, kā to darīt:

  • Uzrakstīt visas negatīvās domas, nepateiktos vārdus, emocijas, u.tml. uz papīra (ja vēlaties, varat pēc tam to visu sadedzināt);
  • Pievērsieties meditācijai;
  • Lūdziet Dievu;
  • Izlādējiet negatīvās domas esot fiziski aktīvs/a-skrienot krosu, spēlējot volejbolu, peldot, utt.;
  • Apmeklējiet akupunktūras procedūras, masāžas, vai kādu citu relaksējošu procedūru.