Saule ir viens no vissenāk izmantotajiem dabas faktoriem veselības saglabāšanā un dažādu slimību ārstēšanā. Saules staru metode ārstējot artrītu, ādas un svara problēmas tika pielietota jau antīkās Romas un Grieķijas laikos. Mūsdienās daudzu cilvēku uztverē kā vispozitīvākais saules radītais efekts ir pievilcīgs iedegums.
Tomēr mēs visi nedzīvojam valstīs, kurās gandrīz visu gadu spīd saule, līdz ar to nākas meklēt kādu alternatīvu un šajā gadījumā tas ir solārijs. Mūsdienās daudziem cilvēkiem solārija apmeklēšana ir kļuvusi par visai ikdienišķu parādību, kuru veicina gan piedāvājuma palielināšanās, gan sabiedrībā valdošais viedoklis, ka skaists ķermenis ir tumši iededzis ķermenis, atšķirībā no laika, kad skaistuma etalons bija “aristokrātu bālums”.
Ir gadījumi, kad solāriju vai sauļošanos dabīgajā saulē rekomendē ārsts dažādu ādas slimību gadījumā – psoriāze, pinnes u.c.
Tomēr pārmērīga solārija apmeklēšana negatīvi ietekmē ādu un acis.
Āda ir nozīmīgs orgāns, jo tā ir ne tikai termoregulators un sajūtu orgāns, bet arī barjera, kas neļauj organismā iekļūt slimību izraisītājiem mikrobiem, cietām daļiņām un kaitīgām vielām. Āda piedalās visu ķermeņa funkciju norisēs, līdz ar to ir būtiski pārdomāt, cik optimāli bieži apmeklēt solāriju, lai nekaitētu savai veselībai un galējā situācijā- nepaīsinātu mūža ilgumu…
Aizsargājiet sevi:
- Rūpīgi apsveriet solārija apmeklēšanas biežumu
- Izmantojiet speciālās sauļošanās brilles
- Novērtējiet savu veselības stāvokli
Vai sauļojoties solārijā var iegūt ādas apdegumus?
Daudziem cilvēkiem ir radies priekšstats, ka sauļojoties solārijā nevar iegūt ādas apdegumus kā tas mēdz gadīties saulē. Neatkarīgi no tā, vai sauļojaties saulē vai solārijā, pētījumi pierāda, ka ultravioleto staru ietekme uz dažiem medikamentiem, (arī orālo kontracepciju), kosmētiku un ziepēm var paātrināt ādas apdegšanas iespējas vai arī radīt sāpīgas ādas pretreakcijas, tādus kā izsitumi. Vēl papildus, solārija iekārtas var radīt vispārīgu ādas gaismas jūtīguma slimību.