Našķi (našķošanās) vēlu vakaros var izjaukt organisma bioloģisko pulksteni. Kā vēsta medicinenet.com, ēšana vēlās vakara un nakts stundās var pārveidot smadzeņu darbību, turklāt no šī ieraduma ir ļoti grūti atbrīvoties.

Jaunākie pētījumi parādīja, ka pele, kurai tika pasniegts ēdiens vēlās vakara un nakts stundās, bija iemācījusies gaidīt kārtējo našķošanās reizi tā vietā, lai tajā laikā gulētu, un pagāja ilgs un grūts laiks, kamēr no šī ieraduma pele atbrīvojās.

Pētnieks Yanagisava un viņa kolēģi izpētīja divas peļu grupas. Viena grupa saņēma ierobežotu daudzumu ēdiena ik pēc četrām stundām. Otra peļu grupa saņēma neierobežotu daudzumu ēdiena visu diennakti. Visas peles dzīvoja 12 stundas tumsas un 12 stundas gaismas dienas cikla režīmā, un tā katru dienu. Otrās grupas peles parasti ēda tumsā, tumsas aizsegā jūtoties daudz komfortablāk. Pirmās grupas peles, kuras parasti saņēma ierobežotu ēdiena daudzumu noteiktā laikā, jutās apjukušas, kad pētnieki pasniedza tām ēdienu citā-viņām neierastā laikā. (Iedomājaties savu apjukumu, ja nakts vidū Jūs tiktu pamodināts, un kāds Jums dotu ēst.) Pēc šī gadījuma pirmās grupas peles ik nakti gaidīja kādu našķi, un ļoti grūti bija no šī paraduma atteikties.

Protams, peles organismu pilnībā nevar pielīdzināt cilvēka organismam, tomēr iespējams, ka tas noved pie secinājuma, ka, ēdot vēlu vakaros un naktīs, mūsu organisms pie tā pieradīs un noteiktās vakara stundās gaidīs, kad Jūs viņu apmierināsiet ar kādu našķi, neļaujot Jums gulēt un atpūsties…

Tomēr, ja uztraucaties par to, ka našķi vēlās vakara stundās rada lieko svaru, tad bbc.com vēsta, ka zinātnieku jaunākie pētījumi apliecina, ka aptaukošanās nav saistīta ar diennakts laiku, kurā ēdat, bet gan ar to, ko ēdat un cik lielos daudzumos. Ja vakaros un nakts stundās, skatoties TV, esat pieraduši paralēli grauzt čipsus, sāļos riekstiņus un citus augstu kaloriju daudzumu saturošus našķus, tad gan vajadzētu sākt uztraukties par to, vai pēc viena vai vairākiem mēnešiem Jums derēs apģērbs no Jūsu paša drēbju skapja.