Sievietes pret savu veselību parasti izturas piesardzīgi, taču vīrieši šajā ziņā bieži vien grēko, izturoties vienaldzīgi. Un tikai tad, kad jau sāk izpausties kādi veselības traucējumi, tiek atskārsts, ka, iespējams, no tiem varēja vienkārši izvairīties, pasaudzējot sevi. Sirds-asinsvadu slimības ir biežāk sastopamās šodienas civilizācijas problēmas, turklāt vīriešiem tās ir sastopamas biežāk nekā vīriešiem, ko tad stiprā dzimuma pārstāvjiem vajadzētu darīt, lai šajā ziņā sievietes nebūtu pārākas.

  • Daudzu vīriešu iecienītākā garšviela ir vārāmā sāls, taču tās pārmērīga lietošana uzturā spēj paaugstināt asinsspiedienu, tādējādi radot papildus nevajadzīgu slodzi sirdij un asinsvadiem, bez kuras var pavisam viegli arī iztikt, tāpēc sāli ieteicams aizstāt ar citām veselīgākām garšvielām, kuras turklāt ēdienam piešķirs noslēpumaināku un patīkamāku aromātu.
  • Arī labi un sātīgi paēst patīk vīriešiem, taču sātīgas maltītes bieži vien ir arī treknas, kas nu nebūt nav tas vajadzīgākais organismam, it īpaši ja jau ir novērojamas kādas pazīmes, kas liecina par sirds-asinsvadu slimībām, tās vēl vairāk paātrina iespējamo nopietno veselības traucējumu attīstības risku.
  • Vien no lielākajiem sirds-asinsvadu slimību attīstību veicinošajiem faktoriem, kas bez tam ir arī vispārējās veselības bieds, ir smēķēšana. Arī sievietes šajā ziņā nav bez grēka, tomēr viņām parasti atmešanas process ir vieglāks, taču šī ir vīriešu iespēja parādīt, ka arī viņiem ir raksturs, turklāt tādā veidā netiks postīta veselība. Ir jāatceras, ka pasīvā smēķēšana (piesmēķēta apkārtējā vide) ir tikpat vai vēl vairāk bīstama kā pati smēķēšana.
  • Daudziem pusmūža (un arī jaunākiem) vīriešiem ir raksturīga aptaukošanās, kas ievērojami paaugstina sirds slimību risku, tādēļ pat neliela liekā svara nomešana ir nepieciešama ne tikai jūsu veselībai, bet tādā veidā var paaugstināt savu pašapziņu un uzlabot ārējo izskatu.
  • Lietojot alkoholu, svarīgi ir ievērot mērenību. Ja pāris sarkanvīna glāzes nedēļā spēj uzlabot sirds-asinsvadu sistēmas veselību, tad, izdzerot vairāk par pāris mēriņiem stiprā alkohola dienā, veselība nenoliedzami tiek bojāta, turklāt daži no bojājumiem (piemēram, aknu) ir neatgriezeniski.
  • Nelabvēlīgi apkārtējās vides apstākļi, piesārņots gaiss un stress veicina atsevišķu šūnu priekšlaicīgu novecošanos, līdz ar to šūnas pakāpeniski nolietojas, tās vairs nespēj pilnvērtīgi pildīt savas funkcijas, un rodas dažādi veselības traucējumi, taču ar dabīgajiem antioksidantiem bagāts un pilnvērtīgs uzturs palīdzēs aizkavēt šāda veida šūnu bojājumu rašanos, jo tiek neitralizētas kaitīgās vielas, kas izraisa šūnu darbības traucējumus. Tādēļ pievērsiet savā ēdienkartē vairāk uzmanības svaigiem dārzeņiem un augļiem, kuri ir lieliski citu nepieciešamo vielu: vitamīnu, minerālvielu un šķiedrvielu avoti.
  • Garīgā darba darītājiem nogurums dienas beigās nereti nav mazāks kā fiziska darba strādātājiem, taču veselībai ļoti nepieciešama ir fiziskā slodze, kuras laikā var atbrīvoties no smagajām ikdienas domām un uzlabot savu pašsajūtu. Regulāras fiziskās aktivitātes ievērojami mazina sirds-asinsvadu slimību draudus, tādēļ ir vērts par to padomāt, taču jāatceras, ka slodzes intensitāti ir jāpalielina pakāpeniski.
  • Trekna gaļa satur piesātinātus taukus, tie ir kaitīgi asinsvadu veselībai, jo nosprosto tās, tādēļ gaļu ir ieteicams aizstāt ar treknajām zivīm, jo tās satur organismam tik nepieciešamās omega-3 taukskābes, kas mazina infarkta risku un regulē sirds ritmu. Šis taukskābes nozīmīgā daudzumā satur arī linsēklu eļļa.
  • No sirds asinsvadu slimībām organismu spēj pasargāt arī vīnogu sula, jo tā ir bagāta ar dažādiem flavanoīdiem, kas palīdz saglabāt normālu asinsriti, neļaujot veidoties trombiem, kas nosprosto asinsvadus un rada infarkta un insulta risku.

Lai arī liela nozīme sirds-asinsvadu slimību attīstībā ir iedzimtībai, tomēr pēc iepriekšminētā varam redzēt, ka svarīgs ir arī veselīgs dzīvesveids, un mēs paši esam spējīgi ietekmēt daudzus faktorus, lai tomēr pēc iespējas vairāk mazinātu sirds-asinsvadu slimību risku.