Nereti ikvienam no mums prātā ienāk doma par savu seksualitāti, kā to uzlabot utml. Ir viedoklis, ka pat neliela svara zaudēšana (līdz 5 kg) atbrīvo testosteronu un gandrīz nekavējoties ir jūtama seksuālo funkciju uzlabošanās.

Arī nelielas izmaiņas uzturā – pārtika ar zemu tauku saturu, augļu un dārzeņu lietošana – palīdz kontrolēt cukura un holesterīna līmeni asinīs, kā arī palielinās dzimumtieksme, pat ja svars netiek zaudēts. Uzturā lietojot veselīgu pārtiku uzlabojas pašsajūta, jūtams spēku pieplūdums, kas arī uzlabo panākumus mīlas jomā. Cilvēkam ir jācenšas panākt, lai patiktu pats sev, jo tas maina attieksmi pret sevi, ko izjūt arī apkārtējie, tādā veidā arī simpātiju izrādīšana no pretējā dzimuma ir sagaidāma biežāk.

Svarīga ir arī fiziskā slodze, jo uzlabojas asinsrite visā organismā un arī dzimumorgānos, kas stimulē seksualitāti. Labvēlīgu ietekmi atstāj jebkura fiziskā slodze – joga, aerobika, nodarbības sporta zālē, peldēšana – vidēji trīs reizes nedēļā. Arī iešana vannā uzlabo organisma asinsriti.

Tieksmi un vēlmi pēc dzimumattiecībām uzlabo arī erotiskās literatūras lasīšana vai erotisko filmu skatīšanās, jo uzmanība tiek pievērsta arī savai seksualitātei.

Sava seksualitāte ir jāapzinās un jāpieņem tā kā dzīves sastāvdaļa. No tās nav jākaunas vai jācenšas noliegt, jo baudas gūšana ir viens no dzīves piepildījuma sasniegšanas veidiem.