Samērā populārajiem sirds pilieniem Valokordīns ar 2008.gada 31.marta Zāļu valsts aģentūras rīkojumu mainīts statuss un izsniegšanas kārtība aptiekās, no bezrecepšu zālēm kļūstot par recepšu zālēm. Šāds lēmums pieņemts saskaņā ar MK noteikumiem Nr.847 (Noteikumi par Latvijā kontrolējamām narkotiskām vielām, psihotropām vielām un prekursoriem.)

Valokordīns satur spēcīgas iedarbības psihotropu vielu – fenobarbitālu, ko var izmantot gan ļaunprātīgos nolūkos, gan pārsniedzot devu tas var radīt nopietnu apdraudējumu veselībai.

Parasti fenobarbitālu saturoši sirds pilieni (Valokordīns un Korvalols) tiek lietoti pie sirds neirozes, veģetatīvās nervu sistēmas uzbudinājuma un bezmiega gadījumā.

Fenobarbitāls pakļauts stingrai uzskaitei aptiekās, tiek precīzi ievērotas fenobarbitāla devas, bērnu praksē lietotiem pulveriem farmaceits pārrēķina ārsta parakstīto recepti, ņemot vērā noteiktās augstākās reizes un diennakts devas, un tās tiek koriģētas, ja nepareizi izrakstītas. Tādēļ sirds pilienu Valokordīns statusa maiņai uz recepšu zālēm ir nopietns pamats..

Novērojumi liecina, ka fenobarbitālu saturoši sirds pilieni tiek nepamatoti bieži lietoti, vairumā gadījumu augu izvilkumus saturošie sirds pilieni būtu daudz piemērotāki un arī mazāk bīstami.

Ražotājs norāda, ka Valokordīna pilienus nedrīkst lietot, ja ir smagi nieru un aknu darbības traucējumi, nedrīkst lietot sievietes, kuras baro bērnu ar krūti, grūtnieces tikai ārkārtas gadījumos, kad iespējamais ieguvums mātei pārsniedz risku auglim. Nekādā gadījumā nedrīkst lietot kopā ar alkoholu, alkohols pastiprina tā iedarbību. Fenobarbitāls, ilgstoši lietots, rada pieradumu.

Veciem cilvēkiem, kas arī ir parasti Valokordīna un Korvalola lietotāji, būtu jālieto mazāķas devas, jo viņiem kavēti vielmaiņas un izvades procesi.

Valokordīns un Korvalols pazemina reakcijas spējas, tādēļ jābūt uzmanīgiem ar dažādu mehānismu apkalpošanu. Pie stūres sēsties nedrīkst.

Ja notikusi akūta intoksikācija vieglā vai vidējā formā, var būt reibonis, nogurums, miegs, no kura cilvēku nav iespējams pamodināt līdz beigusies zāļu iedarbība.

Smagas akūtas intoksikācijas gadījumā var iestāties koma, sākumā paātrināta, tad palēnināta elpošana, paātrināta sirdsdarbība, aritmija, pazemināts asinsspiediens, pavājināti vai izzuduši refleksi. Intoksikācijas gadījumā steidzami jāgriežas pēc medicīniskas palīdzības.