Šajā rakstā lasāms turpinājums iesāktajai sarunai par to, kā pareizi kopt ādu un ar kādiem līdzekļiem to darīt, jo svarīgi ir jau ne tikai tas, ar kādiem līdzekļiem tiek kopta āda, bet arī kādā veidā mēs to darām, lai nenodarītu pāri sava ķermeņa aizsargčaulai – ādai!

Tīrīšana

Tīrīšana ir pirmā pakāpe ādas kopšanā, kura veicama gan no rīta, gan vakarā, lai noņemtu dienas grimu un attīrītu poras no netīrumiem. Tīrītāji ir liela loma, lai sejas ādu saglabātu svaigu un skaistu, jo padara ādu paļāvīgāku kopšanai ar mitrinātājiem un pretgrumbu līdzekļiem. Nedrīkst aizmirst notīrīt arī kakla ādu – tai nepieciešama tādi pati kopšana kā sejas ādai, jo bieži vien tieši kakls ir tas, uz kura parādās pirmās novecošanās pazīmes.

Ādai piemērots tīrītājs ar pirkstu galiņiem nelielām apļveida kustībām jāiemasē sejas un kakla ādā, lai to attīrītu no netīrumiem. Īpašu uzmanību ieteicams pievērst T zonai (pieres daļa un no deguna līdz zodam) un pieres joslai pie matu saknītēm, jo tās ir vietas, kurās netīrumi uzkrājas visvairāk. Vienmēr jādarbojas ar vieglām un maigām kustībām, nevis ar spēku – tad āda var kļūt sarkana un iekaist, tādā veidā nodarot lielāku ļaunumu.

Tonizēšana

Tonizētāji vai atsvaidzinātāji veido ikdienas ādas kopšanas otro pakāpi. Tie paredzēti tīrīšanas līdzekļa atlieku noņemšanai un vienlaikus tīra un savelk poras, kā arī likvidē atmirušās šūnas. Pēc tonizētāja lietošanas ādai jābūt spirgtai un atsvaidzinātai, gatavai uzņemt mitrinošo līdzekli. Ja tā šķiet īpaši nogurusi, ieteicams tonizētāju iestrādāt ādā straujām, pliķējošām kustībām, tā uzlabojot asinsriti un, pievadot ādas virsmai asinis.

Jāizvēlas piemērots tonizētājs, to vieglāk lietot, ja nelielu daudzumu uzlej uz mitra vates tampona. Ar apļveida kustībām viegli pārvelk ar vates tamponu pār seju un kaklu. Nesavelciet un neizstaipiet ādu! Uzmanību ieteicams pievērst T zonai un matu līnijas apvidum, jo tur nepieciešams vairāk tonizējošā šķidruma. Nedrīkst aiztikt maigo ādu ap acīm un lūpas!

Mitrināšana

Ar mitrināšanu ir jāsaprot ne tikai mitrinoša, bet arī barojoša sejas krēma lietošana, atkarībā no Jūsu ādas tipa. Mitrinošā līdzekļa uzklāšana uz ādas ir sejas kopšanas noslēdzošais posms. Mitrinātāji palīdz atjaunot ādas mitrumu, kas zaudēts saules, centrālapkures, vēja, sala un piesārņojuma ietekmes rezultātā. Kvalitatīva, dienai paredzēta ādas mitrinātāja sastāvā jābūt iekļautam ultravioleto staru aizsargfiltram, un līdzeklim labi jāiesūcas ādā.

Jāizvēlas atbilstošs mitrinātājs. Sešas nelielas krēma piciņas uzziež uz sejas un kakla (pa vienai uz katra vaiga, vienu uz pieres, zoda, kakla un deguna). Ar pirkstu galiņiem mitrinātāju izlīdzina pa visu seju un kaklu. Jācenšas neuzklāt pārāk daudz krēma, jo āda vienā reizē spēj uzsūkt tikai noteiktu mitrinošā līdzekļa daudzumu. Vieglām apļveida kustībām mitrinātāju iemasē ādā.

Pirms dekoratīvās kosmētikas uzlikšanas jāpagaida vismaz piecas minūtes, lai krēms iesūktos ādā. Ja pēc ādas mitrināšanas kosmētiku uzliek pārāk ātri, tā no sejas var „noslīdēt”.