Daži ēdieni liek cigaretei garšot ļoti nepatīkami, pastiprinot tabakas garšu mutē, vēsta WebMD Medicīnas ziņas.

Esat gatavs atmest smēķēšanu? Mēģiniet ēst vairāk dārzeņu un mazāk gaļas, un kafijas vietā izvēlieties glāzi piena.

Duke Universitātes pētījums parāda, ka augļi, dārzeņi un piena produkti liek cigarešu garšai mutē kļūt drausmīgai. Bet kafija, gaļa un alkoholiskie dzērieni liek cigaretēm „garšot” labāk, raksta Duke Universitātes psihologs F.Joseph McClernon un viņa kolēģi.

„Pastāv vispārējs viedoklis par to, ka smēķēšana ir kaitīgs ieradums tieši tajā esošā nikotīna dēļ. Tomēr mēs vairāk pētījām sensoros efektus, tādus kā garša un smarža, kā arī vizuālu pieredzi un pastāvīgas rutīnas smēķēšanu. Jāatzīmē, ka garšai šajā gadījumā ir liela nozīme”, vēsta F.Joseph McClernon.

Pētnieku komanda aptaujāja 209 smēķētājus par ēdieniem un dzērieniem, kuri cigarešu garšai liek garšot labāk un kuri sliktāk. Vidējais aptaujāto cigarešu patēriņš dienā bija vairāk kā 1 paciņa dienā un vidējais respondentu vecums bija 21 gads. Aptuveni puse respondentu bija sievietes, ¼ melnādainās sievietes un ¾ baltās sievietes, un gandrīz visi respondenti bija studenti vai koledžas absolventi.

Gandrīz 70% smēķētāju pauda viedokli, kuri ēdieni un dzērieni liek cigaretei garšot labāk, un tie bija kofeīnu saturošie dzērieni, alkoholiskie dzērieni un gaļa.

45% respondentu atzina, ka cigarete kļūst riebīgāka pēc garšas, pateicoties tādiem ēdieniem kā augļi un dārzeņi, kofeīnu nesaturošie dzērieni-tādi kā sulas un ūdens, piens un citi piena produkti.

„Mūsu pētnieku komanda bija pārsteigta par to, ka smēķētāji vispār atzina, ka kaut kas liek cigaretei garšot vēl sliktāk,” saka McClernon.

Mentola cigarešu smēķētāji visbiežāk atbildēja, ka neviens ēdiens vai dzēriens nemaina viņu cigarešu garšu. 90% no tiem bija melnādainie cilvēki, tādejādi šai cilvēku grupai varētu būt grūtāk atmest smēķēšanu, vēsta Ņujorkas Rochester University medicīnas asociācijas profesors Scott McIntosh.

McClernon un McIntosh iesaka cilvēkiem, kuri atmet smēķēšanu, dzert daudz ūdens un ēst burkānus un selerijas. „Galvenā ideja ir, lai cilvēks cigaretes aizvietotu kaut ko, kas prasa darīt kaut ko ar rokām un muti-lai tiktu aizvietots smēķēšanas process. Ieteicams pat šos jaunos-veselīgos ieradumus sākt pirms smēķēšanas atmešanas,” vēsta žurnāls Nicotine & Tobacco Research.

Smēķēšanas atmešanai tikai ar uztura maiņu noteikti nepietiks, jābūt gribasspēkam un patiesai vēlmei atbrīvoties no šī kaitīgā ieraduma, bet, kas zina-varbūt kādam tiešām palīdz šeit minētie produkti, ka tiešām cilvēks pats sev atzīst-cigaretes garša tiešām ir briesmīga, un tādejādi viņš ir vairāk motivēts to atmest!