Laikmetā, kad vairāk vai mazāk pastāv tievu sieviešu kults, ikviena daiļā dzimuma pārstāve pārdzīvo un cīnās ar liekajiem kilogramiem, tomēr, gadījumā, kad tiek plānots bērns, vienīgais, par ko būtu jāuztraucas ir, lai bērns piedzimtu normālā laikā un vesels.

Tomēr, kā vēsta medicinenet.com, ar rūpēšanos par pietiekamu uzturu grūtniecības laikā vien nepietiek, un ļoti svarīgs ir māmiņas ķermeņa svars pirms grūtniecības-lai bērna piedzimšanas laiks nebūtu pāragrs un nebūtu spontānā aborta gadījumu. Tas, protams, uzreiz nenozīmē, ka jābūt lielam liekā svara daudzumam, tomēr nevajadzētu arī badoties un uzturēt sev svaru, kas ir zem normas, arī pašas sievietes veselības apsvērumu dēļ.

Sievietēm, kurām ir svars zem normālā pirms grūtniecības laika, ir par 72% lielāks spontānā aborta risks pirmajos 3 grūtniecības mēnešos, vēsta „London School of Hygiene & Tropical Medicine” pētījumi.

Pētījumi, kas aptvēra vairāk kā 6600 sieviešu, arīdzan atklāja, ka sievietes ar pazeminātu ķermeņa masu var nozīmīgi samazināt spontānā aborta risku (pat par 50% pirmajā grūtniecības trimestrī), lietojot uztura bagātinātājus ar folskābi un dzelzi un ēdot svaigus augļus un dārzeņus katru dienu.

Arī šokolādes lietošana pētījuma gaitā atklāja spontānā aborta samazinošu efektu šīs grupas sievietēm, vēsta „An International Journal of Obstetrics and Gynecology”.

Citi atklājumi pētījuma gaitā:

  • Sievietēm, kuras nebija precējušās un nedzīvoja kopā ar savu partneri, bija paaugstināts spontāna aborta risks;
  • Sievietēm, kuras bija mainījušas partnerus (piemēram, esot jau agrāk stāvoklī no bijušā partnera), bija par 60% paaugstināts risks;
  • Iepriekšējās grūtniecības mākslīga vai spontāna pārtraukšana paaugstina nākošās grūtniecības spontānā aborta risku par 60%;
  • Auglības problēmas paaugstina risku par 41%;
  • Visu veidu apaugļošanas palīgierīces tiek asociētas ar paaugstinātu spontānā aborta risku, īpaši intravagināla apaugļošana vai mākslīgā apaugļošana;
  • Sievietēm, kuru grūtniecības bija plānotas, bija par 40% mazāks spontānā aborta risks;
  • Sievietēm, kurām pirmo 12 grūtniecības nedēļu laikā bija slikta dūša un nelabums, spontānā aborta risks bija par 70% mazāks, raksta www.medicinenet.com.

„Mūsu pētījumi apstiprina iepriekšējos pētījumus, kuri iesaka ēst veselīgu uzturu, samazināt stresu un sekot līdz emocionālās labsajūtas nodrošināšanai, kas var palīdzēt sievietei agru dzemdību un plānotu dzemdību gadījumā novērst priekšlaicīgas grūtniecības un spontānā aborta risku”, vēsta pētījuma autors Noreen Maconochie.

Atliek vienīgi secināt, ka labāk kāds lieks kilograms pirms grūtniecības iestāšanās, lai nebūtu problēmu iznēsāt bērniņu. Atliek vienīgi vadīt mierpilnu dzīvi, veselīgi ēst, saņemt gādību un uzmanību no mīloša partnera puses un Jums un Jūsu gaidāmajam mazulim noteikti viss būs kārtībā.