Klepus un saaukstēšanās medikamentu lietošana bērniem līdz divu gadu vecumam var būt bīstama un pat nāvējoša, vēsta jaunāko pētījumu rezultāti.
Trīs jaundzimušie ASV, kuri bija jaunāki par 6 mēnešiem, 2005.gadā nomira pēc klepus un saaukstēšanās medikamentu saņemšanas, vēsta ASV Slimību kontroles un novēršanas centrs.

Visiem trijiem bērniem parādījās augsts deguna dekongestanta (deguna aizlikuma samazinātājs) līmenis asinsritē. Pie tam, 1519 bērni zem divu gadu vecuma 2004. un 2005.gadā tika nogādāti slimnīcā ar ātro medicīnisko palīdzību, dēļ blakus efektiem, kurus izraisa klepus un saaukstēšanās medikamentu lietošana un to pārdozēšana.

Vecākiem mazuļu saaukstēšanās gadījumā noteikti jākonsultējas ar ārstu, kurš pateiks-ar kādiem medikamentiem ārstēt klepu un saaukstēšanos vai, iespējams, arī ir citas ārstniecības metodes.

Klepus un saaukstēšanās medikamentu sastāvdaļas var palielināt sirds ritmu un asinsspiedienu, kas dažos gadījumos var būt bīstami bērnam, raksta medicinenet.com.

Arīdzan jāuzmanās ar vairāku medikamentu lietošanu- piemēram, ja dodat bērnam vienlaicīgi klepus un arī saaukstēšanās zāles, iespējams, ka to abu sastāvā ir vienādas sastāvdaļas ķīmiskā vai farmakoloģiskās iedarbības ziņā, kas noved pie situācijas, ka nevajadzīgi dubultojat noteiktās sastāvdaļas devu, kas savukārt ir ļoti bīstami bērna veselībai.

Kā vēsta Amerikāņu Pediatrijas Akadēmija jau no 1997.gada, tādas klepus zāles kā dexotromethorphan un kodeīns nav pierādīti kā efektīvi līdzekļi cīņā ar klepu jaunu bērnu vidū un tiem ir potenciāls nelabvēlīgs efekts.

Klepus un saaukstēšanās medikamentu instrukcijās nereti tiek izcelta un uzsvērta to lietošanas bērniem zem divu gadu vecuma tikai konsultējoties ar ārstu, un to noteikti jāņem vērā. Neizvēlieties ārstēšanas medikamentus pašrocīgi, ārsts ieteiks ārstēšanās veidu un medikamentu daudzumu, lai nenodarītu pāri Jūsu mazulim.