Lielākā daļa cilvēku – pat tie, kuriem ir skaists augums vai tie, kuri ir ar pazeminātu svaru – domā par lieko svaru. Kādam šķiet, ka varēs vieglāk dibināt attiecības ar pretējo dzimumu, ja šķirsies no pāris vai pārdesmit kilogramiem, citam liekas, ka vieglāk būs startēt darba tirgū.

Pazīstu cilvēku, kurš zaudējis pārdesmit kilogramus līdz nepazīšanai mainījās „garīgi” – viņš vienkārši bija kļuvis jautrs. Bez šiem psiholoģiskajiem aspektiem liekā svara problēma lielā mērā ietekmē cilvēka fizisko veselību- sirds- asinsvadu sistēmu, endokrinoloģisko sistēmu (cilvēkiem ar paaugstinātu svaru palielinās iespēja saslimt ar 2. tipa cukura diabētu, kas ir ļoti pieaugoša problēma pasaules mērogā), vispārīgu vājumu, aizdusu, nespēju veikt pat nelielu fizisku slodzi, depresija. Tā kā lielā mērā liekā svara problēma ir atkarīga no iedzimtības, tad kādam tā samazināšana būs vieglāka, citam būs jāpieliek lielākas pūles. Galvenais ir neko nesasteigt- samazināt svaru pakāpeniski, lai nepiedzīvotu rikošeta situāciju, kad svars vēl vairāk pieaug, lai rezultāts būtu noturīgs un jāņem vērā, ka daudziem cilvēkiem strauja svara samazināšana var negatīvi ietekmēt veselību, darbaspējas utt. Optimāla svara samazināšana būtu 1 kg nedēļā, vēlāk 1-2 kg mēnesī.

Visefektīvākā svara samazināšanas metode būs mainīt savus ikdienas ēšanas paradumus, liekot pretī adekvātu fizisko slodzi. Ļoti svarīgi lai uzturs būtu pilnvērtīgs, lai olbaltumvielu, ogļhidrātu un tauku attiecība būtu iespējami tuva ideālai. Nedrīkst aizmirst ūdeni, jo tas nepieciešams šūnām, lai tās neizžūtu, tas darbojas kā šķīdinātājs uzņemtajiem vitamīniem, minerālvielām utt. Optimālais ūdens patēriņš būtu 1,5- 2l dienā. Nevajadzētu sadzerties ūdeni uz nakti, jo tas varētu traucēt naktsmieru… Šķiedrvielas – svarīga lieta, lai normāli varētu darboties zarnu trakts, tādēļ par to esamību uzturā būtu arī jādomā.

Lielā mērā liekā svara problēma saistīta arī ar mūsdienu dzīvesveidu, kad cilvēks galvenokārt pārvietojas mašīnā un, atbraucis vēlu no darba, ietur pārāk sātīgu maltīti, pie kam dara to ļoti steidzīgi. Tādēļ svarīgi ieplānot sev ikdienas pārvietošanos arī ar kājām (piemēram, vienu stundu) un 2-3 reizes nedēļā nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Ja arī vakaros gribas pirms gulēšanas paēst- uzturam būtu jābūt vieglākam, kalorijām nabadzīgākam.

Badošanās kūres… Daudzi speciālisti uzskata, ka tas nedod noturīgu rezultātu cīņā ar lieko svaru.

Tātad – gribam Jums piedāvāt pakāpenisku, bet noturīgu svara samazināšanas metodi, izmantojot mūsu uztura kalendāru (bez maksas!). Tā lietošana palīdzēs Jums izprast ko un cik daudz ēdat, vai uzturs ir sabalansēts (grafikos, kas veidosies, Jūs varēsiet salīdzināt savu ēdienkarti ar ideālo ogļhidrātu, olbaltumvielu un tauku attiecību). Ja šīs attiecības nav ideālas Jūs viegli varat nomainīt lietojamos produktus. Ja gribētā maltīte izrādās pārāk kalorijām bagāta, pielikt klāt fizisko aktivitāšu daudzumu. Tas būs viegli. Mēs varētu Jums palīdzēt mainīt ikdienas ēšanas paradumus, ieteikt fizisko aktivitāšu apjomu un rezultāti neizpaliks.