Liels ūdens daudzuma patēriņš fiziskas slodzes laikā ir vispārzināma patiesība. Sporta zālēs laukumos ļoti bieži sastopami ļaudis ar ūdens pudelēm pie rokas. Taču šādas piepūles laikā, uzņemot daudz šķidruma, organismam labums netiek dots.

Tas izskaidrojams ar to, ka uzņemot pārmērīgu ūdens daudzumu, sāļu līdzsvars organismā stipri nobīdās un var samazināties līdz pat bīstami zemam līmenim, šādu stāvokli sauc par hiponātriēmiju.

Bailes no dehidratācijas bieži tiek minētas kā pamatojums lielajai ūdens daudzuma uzņemšanai. Novērojumi liecina, ka gan sievietes, gan vīrieši patērē apmēram vienādu ūdens daudzumu smagas fiziskas slodzes laikā, taču sakarā ar to, ka sievietes vidēji sver mazāk nekā vīrieši, tad absolūtās vērtībās sanāk, ka sievietes (arī vīrieši ar mazāku ķermeņa masu) tomēr uzņem lielāku šķidruma daudzumu un sāļu koncentrācija organismā pēc fiziskās slodzes ir mazāka.

Tomēr cilvēkam, kas savu ikdienu papildina ar mērenu fizisku slodzi nav jāuztraucas par iespējamu dehidratāciju vai sāļu līdzsvara traucējumiem, jo tie var rasties tikai pie ilgstošas, smagas fiziskas slodzes, piemēram, skrienot maratonu. Tādēļ, ja slodzes laikā jūtat slāpes, tad droši varat dzert, neuztraucoties par iespējamām sekām.