Ādas ārējais izskats ir cieši saistīts ar organisma vispārējo veselības stāvokli. Viens no priekšnoteikumiem, lai āda būtu elastīga, maiga un veselīga, ir pareizs un sabalansēts uzturs, bet iemesls sausai, bālai, zvīņainai vai taukainai ādai var būt neveselīgais uzturs. Taču pareizs uzturs ietekmē ne tikai mūsu veselību, bet arī ādas izskatu, tāpēc dažādu ādas problēmu risināšanai bieži nepieciešams veikt izmaiņas savā ēdienkartē.

Gandrīz ikvienai uzturvielai, vitamīnam un minerālvielai ir sava loma, lai āda būtu vesela. C vitamīns piedalās kolagēna veidošanās procesā. Kolagēns ir struktūra, kas satur kopā ķermeņa audus. Ja ar uzturu netiek uzņemts pietiekami daudz C vitamīna, tad asinsvadu sieniņas kļūst vājākas, un viegli veidojas zilumi, āda vairs nav tik stingra un elastīga, kā arī sīku brūcīšu un skrambu dzīšanas process palēninās, kas, protams, ādas izskatu nebūt neuzlabo. Lai izvairītos no C vitamīna trūkuma, pietiek dienā apēst kaut vienu citrusaugli. Lai āda būtu vesela un skaista, tai ir nepieciešami arī B grupas vitamīni, kas atrodami graudaugu produktos un zaļajos lapu dārzeņos. B grupas vitamīni paātrina dzīšanas procesus, palīdz izvairīties no sausas, plēkšņainas vai taukainas ādas. Burkānos un citos dārzeņos, aknās un treknajās zivīs sastopamais A vitamīns pasargā šūnas no apkārtējās vides kaitīgās ietekmes, tādējādi aizkavējot priekšlaicīgu ādas novecošanos. Pienā esošais D vitamīns palīdz mazināt psoriāzes izpausmes. Ādas veselībai ir nepieciešami arī dažādi mikroelementi, tomēr vissvarīgākā viela ir ūdens, tas ādu padara elastīgu, mitrina to no iekšpuses un attīra no dažādām kaitīgām vielām. Ūdens trūkums savukārt rada organisma atūdeņošanos un tādējādi sausu, grumbainu un bālu ādu. Dažādu ādas kopšanas līdzekļu lietošana noteikti neaizvieto šķidruma uzņemšanu.

Lai āda izskatītos veselīga un skaista, tai nepieciešams ir skābeklis, kas tiek piegādāts ar asiņu palīdzību. Ar asinīm tiek piegādātas arī citas barības vielas ādai, bet nevajadzīgās un kaitīgās vielas tiek aiznestas prom no ādas audiem. Lai šie procesi noritētu normāli, nepieciešami sarkanie asinsķermenīši jeb eritrocīti un citas asiņu sastāvdaļas, kurām savukārt nepieciešamas ir olbaltumvielas, dzelzs, varš, folskābe, B grupas vitamīni, C un E vitamīni. Ja trūkst kādas no šīm barības vielām, īpaši dzelzs, samazinās asiņu spēja piegādāt skābekli, kas ādu padara bālu un neveselīgu.

Ādai ir nepieciešamas arī taukvielas. Lai izvairītos no sausas, zvīņainas ādas, bet padarītu to maigu, ļoti svarīga ir augu eļļās esošā nepiesātinātā taukskābes linolēnskābe.

Ilgstoša uzturēšanās saulē, smēķēšana (gan aktīvā, gan pasīvā) un citi nelabvēlīgie faktori stipri ietekmē ādas stāvokli, it īpaši, ja šie faktori uz mūsu organismu iedarbojas ilgstošāku laiku, jo piesārņotajā apkārtnē esošo brīvo radikāļu iedarbību uz ādu var salīdzināt ar ūdens iedarbību uz metāliem, kā rezultātā sākas to korozija. Āda paliek sausa, zūd tās elastīgums, parādās grumbiņas. Saules starojuma rezultātā radušies brīvie radikāļi bojā ādas šūnu ģenētiski noteikto struktūru, tādējādi radot ādas audzēju attīstības risku. Šo kaitīgo brīvo radikāļu iedarbību uz ādu mazina A, C un E vitamīni, kuri atrodami spinātos, tomātos, citrusaugļos, burkānos. Lai pasargātu savu ādu no kaitīgā saules starojuma iedarbības pilnvērtīgi, jālieto ķermeņa kopšanas līdzekļi, kas pasargā mūs no tā iedarbības.

Vispārējie priekšnoteikumi uzturam, lai āda būtu veselīgāka, ir ļoti vienkārši – ēst vairāk svaigus augļus un dārzeņus, pilngraudu produktus, pākšaugus, liesu gaļu un piena produktus ar samazinātu tauku saturu. Un vēl viens ļoti svarīgs noteikums – jādzer pietiekami daudz ūdens.