Vasara ir vislabākais laiks, kad savā ēdienkartē vairāk iekļaut ziedkāpostus, brokoļus, un citus dārzeņus, turklāt tie ir ne tikai garšīgi, bet arī ļoti labi veselībai. Brokoļi tiek saukti par „Uztura kroņu dimantiem” to vitamīnu bagātības, augstu šķiedrvielu satura un zemo kaloriju daudzuma dēļ. Brokoļi ne tikai apgādā organismu ar visām nepieciešamajām barības vielām, bet arīdzan nodrošina veselīgāku un ilgāku mūžu.

Statistika liecina, ka mūsdienās saslimšana ar vēzi ir samērā bieža parādība, turklāt visbiežāk šī slimība tiek atklāta novēlotā stadijā, kad palīdzības iespējas sarūk. Labākās zāles, lai no tā izvairītos un jau laicīgi padomātu par saslimšanas risku, kas pastāv vienmēr, labākais preventīvais pasākums ir sabalansēts un veselīgs uzturs. Brokoļu lietošana uzturā var palīdzēt novērst saslimšanu pārmantotu resnās zarnas vēzi. Jaunākie pētījumi apstiprina, ka noteikti dārzeņi, tādi kā brokoļi un ziedkāposti, satur īpaši dabīgus komponentus, kas var samazināt risku ģenētiski pārmantot un dzīves laikā saslimt ar vēzi.

Vidēja lieluma brokoļa galviņa apgādā organismu 220% no C vitamīna dienas devas. Tāda pati lieluma brokolis apgādā organismu ar 15% no A vitamīna dienas devas, beta karotīna veidā. Gan C vitamīns, gan beta karotīns ir antioksidanti, kas ir kodols, kas var pazemināt un novērst cilvēka organisma šūnu bojājumus, kurus izraisa brīvie radikāļi. Brīvie radikāļi iespējams ir tādu slimību kā vēzis, artrīts, Alcheimera un sirds slimību izraisītāji un pastiprinātāji.

Saslimstība ar vēzi ir zemāka valstīs, kur cilvēki uzturā vairāk lieto bagātīgu šķiedrvielu daudzumu saturošus ēdienus un mazāk gaļu. Nav pilnīgi droši zinātnisku pētījumu tam, ka šķiedrvielas novērš saslimšanu ar vēzi, tomēr ir daudz pamatotu teoriju, kuras to nākotnē varētu apstiprināt. Piemēram, viena no teorijām izvirza uzskatu, ka paaugstinātu šķiedrvielu daudzuma lietošana uzturā pazemina žults skābes daudzumu tievajās zarnās un baktēriju metabolismu, tādejādi pazeminot karcinogēna producēšanu.

Brokoļi palīdz cīnīties ar diabētu pateicoties to augstajam šķiedrvielu daudzumam. Ēdot augstu šķiedrvielu daudzumu saturošus ēdienus, diabēta slimnieki var uzlabot un kontrolēt glikozes līmeni asinīs.

Kalifornijas universitātes zinātnieki ir izpētījuši, ka brokoļi satur tikpat daudz kalcija, cik satur piens. Jāatgādina, ka piens ir būtiskākais kalcija avots, kas nodrošina kaulu veselību (skat.rakstu „Patiesība par pienu”).

Brokoļu lietošana uzturā palīdz cīnīties ar lieko svaru, jo tie satur nelielu kaloriju daudzumu, un tajā pat laikā daudz nepieciešamo barības vielu. Brokoļiem ir arīdzan nozīmīga loma hronisku slimību, kuras izraisa korpulence, novēršanā, piemēram: diabēts, hipertonija un sirds slimības.

Liela brokoļu daudzuma lietošana uzturā nodrošina organismu ar jau iepriekš pieminētajiem beta karotīniem, kas samazina sirdslēkmju iestāšanās risku. Augsts šķiedrvielu daudzums, ko satur brokoļi, palīdz pazemināt „sliktā” holesterīna līmeni asinīs, tādejādi samazinot aterosklerozes risku.